İyilikle, fedakârlığı birbirine karıştırma

İÇİMDEN BİR SES DİYOR Kİ;

Fedakârlık güzel şey; ama gerektiğinde de HAYIR diyebilmelisin.

İnsan ilişkileri tabii ki fedakârlık yapmayı gerektirir.

Fedakâr kişiler her zaman sevilirler ama böyle de olsa bu konuda da ölçülü olman gerekir.

Eğer fedakârlık konusunda aşırıya kaçarsan. Başkalarını üzmemek veya onların sevgi ve ilgisini kazanmak için sürekli kendi ihtiyaçlarını ertelersen bir süre sonra aşırı yüklenmenin getirdiği psikolojik veya fiziksel sorunlar yaşayabilirsin.

“Kesinlikle bir başkasını üzmemeliyim, kalp kırmamalıyım”. dersen. Her zaman  fedakâr davranman gerektiğini düşünüyorsan. Çoğu zaman başkalarına EVET derken Kendine HAYIR dediğini fark et

Evet Hassas olmak güzel bir şeydir. Fakat fedakarlık konusunda aşırı gitmek senin için olumsuz sonuçlar doğurur

İyilikle aşırı fedakârlığı sakın birbirine karıştırma

Sen, yardım sever, fedakâr biri olarak bilindiğinde senden  beklentiler de o kadar fazla olacaktır ki Başkalarından gelen yardım taleplerini geri çevirmen de o derecede zorlaşacaktır.

Eğer Yanlış anlaşıldığına , ya da hiç anlaşılmadığına inanıyorsan bu da onlara kendini ispatlamak için  aşırı fedakârlık yapmana neden olabilir.

Bilmelisin ki; NAZAR değmeyen tek şey AKILDIR. Çünkü kime kimsenin aklını beğenmez, bu yüzden ona nazar değmez. Dışarıda bir olay olsa yüz kişi seyretse, herkese tek tek sorsak , aynı olayın yüz farklı versiyonunu dinlemiş oluruz.Bu da herkesin doğrusunun parmak izi gibi birbirinden ne karar farklı olduğunu gösterir. Herkesin bir bakış açısı var. Bundan dolayı ne yaparsan yap onlara kendini kanıtlayamazsın.

Sen kendi doğrunu kendi iç sesini yani beni dinleyerek bulacaksın. Seni mutlu hissettiren her şeye el aleme bakmadan EVET, seni mutsuz hissettiren her şeye HAYIR  diyebilirsen Aşırı fedakârlığın olumsuz sonuçlarını kolaylıkla azaltacaksın..

Farkında olmalısın ki bu kadar çok  fedakâr davranarak farkında olmadan onların, sorumluluklarını yüklenerek onların  gelişip güçlenmeleri önünde  sen engel oluyorsun onları güçsüz bırakıp vampir duruma sen getiriyorsun

Eğer  Sen, sınırlarını bilirsen aşırı fedakâr davranmak yerine onların  sorumluluklarını onlara bırakarak yapılması gerekeni yapmalarını sağlayarak onların güçlenmelerine ve özgürleşmelerini kolaylıkla  sağlayabilirsin

Onların kendi sorumluluklarını üslenmesini sağla

İş bölümü, ekip çalışması, hem yapılması gereken  işin daha kolay olmasını sağlar hem de senin aşırı fedakârlıkta bulunarak zarar görmeni önler. Eğer bir işin yapılması gerektiğini; fakat bunun seni zorlayacağını düşünüyorsan onları da durumdan haberdar ederek yardım için teşvik et.

Fedakârlık beklentisi içerisinde olma

Aşırı fedakârlığın sende meydana getirdiği olumsuz durumlardan biri de fedakârlık yaptığın kişilerden aynı şekilde fedakârlık yapmalarını beklemendir.

Eğer sen  sürekli fedakârlık yaptığın için başkalarının da fedakâr olmasını beklersen. Beklentilerin karşılanmayınca bu sende kırgınlığa aşırı strese yol açar.

Önemli olanın senin  ne yaptığını bilmen , onların ne durumda olduklarını bilmediğini kabullenmen sendeki  kırgınlığı, öfkeyi ve hayal kırıklığını azaltacaktır.

İyilikle aşırı fedakârlığı birbirinden ayırman gerekir. Bir şey iyilik olarak yapılırken kişi yapılması gerekeni bilir ve karşılığını iyilik yaptığı kişiden beklemez. Aşırı fedakârlık yaptığını düşünen kişi ise aynı şekilde karşısındakinden fedakârlık beklediğinde daha çok üzülmektedir.

Anlaşılmayı beklemek seni zora sokar

Eğer Aşırı fedakârlıkta bulunuyorsan  ihtiyaçlarını veya bu konuda zorlandığını ifade etmediğinde çevren tarafından, yaptıklarının kendi isteğinle ve kolaylıkla yatığın düşünülebilirler. Bu da karşı tarafın daha az sorumluluk almasını neden olur. Sen Kendin söylemeden anlaşılmayı beklersen bu durumlarda aşırı zorlanman; öfke patlamalarına, sinir krizlerine yol açar. Çok sakin görünüp de zaman zaman aşırı tepkili davranmanın sebebi,

Senin çoğu duygu ve ihtiyaçlarını zamanında ifade etmediğindendir.

Hiç kimse tam anlamıyla mükemmel değil sen de değilsin

İnsanlar her zaman hata yapabilir sende yapabilirsin bu dünyanın sonu değil ve ne kadar çok istesen de  her zaman en iyiyi yapamayabilirsin.

Sen  hem kendinin hem de başkalarının hata yapabileceğini, kabul et

Önemli olanı, senin  kendi gelişim sürecinde  yaptığın hatalardan dersler alman gerektiğini kabul etmen işte o zaman başkalarının hatalarından da daha az etkileneceksin.

Ben daima seninleyim
Ne kadar küçük olursa olsun ilk adımı isteyerek at.
İyileşmeyi ve öğrenmeyi tüm içtenliğinle iste,

MUCİZELER mutlaka gercekleşecektir.

KENDİNLE BARIŞ, DÜNYA SENİNLE BARIŞMAYA HAZIRDIR

* Cavit ÇAĞ

Sonsuz Şifa Bireysel Seansları her derde çare buluyor.

Sunu1sdresdeKendi dönüşümünüzü kendiniz sağlayamıyorsanız

Cavit Çağ’ın uyguladığı
SONSUZ ŞİFA Enerjisi BİREYSEL SEANSI alarak
Geçmişte yaşadığınız olayların
Fiziksel, Ruhsal, zihinsel ve duygusal alanlarınızda biriken toksinlerinden
Bilinçaltınızda oluşan çöp inanç, korku, öfke, acı ve nefretin üzerinizdeki olumsuz etkisiniden, kurtulup
Hayatınıza yeniden Sevinci, Neşeyi, Mutluluğu getirerek, Esnek düşünceler ile yaşam yolunuzu aydınlatarak
Kalıcı kalite ve sağlık getirebilir,
Aynı bedende yeniden sağlıklı olarak doğabilirsiniz.

Kendinize bu armağanı alın..

Siz buna LAYIKSINIZ

Tel: 0533 835 2473

(”WHATS APP” tan da arayabilirsiniz)

Eğer 18:00-21:00 arası bu telefonu ararsanız,

Herhangi bir ARACI olmadan Cavit ÇAĞ‘la görüşebilirsiniz.

Sevinç, Neşe, Mutlulukla birlikte Sonsuz ŞİFA sizinle olsun.

Sonsuz Şifa uzmanı Cavit Çağ çöp duygularınızı alarak yaşama aynı bedende yeniden doğmanızı sağlıyor iletişim 0533 835 2473

Eğer

Yaşam bir senfoni ise

Sende şimdi yaşıyorsan

Bu yaşam senfonisinde bir notasın

Bir senfonide tek bir nota eksik kalsa

O senfoni detone olur, ya da bozulur

Sen kendi gücünü başkasına vererek

Bu senfoniyi nasıl bozduğunu fark et

Ve bu günahtan hızla arın

Bu senfoni içindeki yerini hemen al

Değerini bil

Sen çok değerlisin

Kimseye mecbur değilsin

*Cavit ÇAĞ