Reklam
Home » 04 - Tamamlayıcı Tıp » MEDİTASYONA BAŞLAMAK İÇİN TEKNİKLER

MEDİTASYONA BAŞLAMAK İÇİN TEKNİKLER

Meditasyona başlama teknikleri

YENİ BAŞLARKEN

Meditasyon, çok basitçe ifade etmek gerekirse, zihnimize doğru şeyleri düşünmeyi öğretmenin bir yoludur. Meditasyon ruhun içsel sakinliğini deneyimlemek için, içimize doğru yaptığımız bir yolculuktur. Meditasyon, hedefimizi gerçekleştirmek üzere, içsel gücümüzün yetişip gelişmesini sağlar. Meditasyon yoluyla, kendi içimizdeki o olağanüstü enerjiden yararlanmayı öğreniriz. Bunu, amaca yönelik, güçlü ve odaklanmış düşüncelerle yaparız. Meditasyon, iç huzurumuz ve sakinliğimizle beslenip güçlenerek, , istediğimiz her an, zihnimizi sakinleştirebilmemizi sağlayan bir alıştırmadır/uygulamadır.
* Huzurlu bir zihni, öz saygıyı ve mutluluğu geliştirir.
* Zihninizin berrak ve odaklanmış olmasını sağlar.
* Hafızayı ve konstrasyon gücünü artırır.
* Yaşamdaki zorlukları soğukkanlılıkla karşılayabilir, yüzleşebilirsiniz.
* Potansiyelinizin tam olarak ortaya çıkmasını sağlayabilirsiniz.
* Düşüncelerinizi daha iyi kontrol edebilirsiniz.
* Kararlarınızı çok daha kolay alabilirsiniz.
* Uyku kaliteniz artar.
Meditasyon düşüncesiz farkındalık konumudur. O konumdayken dikkatinizi geçmişe ya da geleceğe, yani gerçekten uzağa götürecek hiçbir düşünce yoktur. Kişi düşünmediğinde dikkati sadece şu anı deneyimler. Şu an tek gerçektir çünkü oradane bitmiş olan geçmiş vardır ne de gelecek. Fakat meditasyon uyku ya da trans konumu değildir çünkü meditasyon’da kişi kendi yaşadığı deneyimlerin tamamen farkındadır. Ve o saf farkındalık konumunda kişi içindeki sonsuz huzur, neşe ve sevgi kaynağı olan ruhunu hissetmeye başlar. Meditasyon konumunda kişinin dikkati sürekli yedinci chakranın — Sahasrara’nın — yer aldığı başın üstündedir. Hafiflik ve barış konumunu hissetmeye başladığınızda sadece gözlerinizi kapatın ve düşüncelerinizi seyredin. Düşüncelerinizi kontrol etmeye ya da onları durdurmaya çalışmayın.
Evrende iki büyük enerji mevcuttur. Biri “ Korku ” diğeri ise “ Sevgi ”. Sevgi ifadesi olmayan her şey bir korku ifadesidir. Eğer kendinizi ya da başkalarını affetmiyorsanız ya da huylarınızı “ben böyleyim” diyerek dönüştürmeye yanaşmıyorsanız altıda yatan mutlaka bir korkudur. “Güçsüzlük korkusu, Suçlanma korkusu, Reddedilme korkusu vs. ”Kendinizi korkunun alevlendirdiği durumlar içinde bulduğunuzda, ki bu öfke ve düşmanlık duygular yaratacatır, yapılacak tek şey korku’yu kucaklamaktır. Hissetiğiniz korkuyu geçersiz kılmaya, inkar etmeye ve bastırmaya kalkışırsanız, kesinlikle onun gücüne güç katarsınız. Aynı şekilde düşmanlığı ve öfkeyi geçersiz kılacak olursanız, eğer sabırsızlığı ya da acımasızlığı geçersiz kılmaya kalkarsanız siz onu güçlendirirsiniz. Öyleyse amaç bastırmak, defetmek, itmek değil onu kucaklamaktır. Eğer korkuyu kucaklamak istemezseniz ve onu güçlendirirseniz, korkmakta olduğunuz her şeyi kendinize çekersiniz. Unutmayın düşünceleriniz bir güçtür, düşünceleriniz elektromanyetik enerjidir. Düşünceleriniz realitenizi yaratır.

AFFETME MEDİTASYONU
Affetmemekle kendinize ne kadar büyük zararlar verdiğinizin farkında mısınız?

Affetmediğiniz zaman negatif enerji üretmeye başlarsınız, bu enerji tüm bedeninizi sarar ve sizin sağlığınızı tehdit etmeye başlar ve asla özgür olamazsınız. Dünyanın neresine giderseniz gidin o affedemediğiniz kişileri ve olayları sırtınızdaki küfede taşırsınız.
Bırakın onları, affedin gitsin. Atın sırtınızdan onları ve hafifletin yaşamınızı ve özgürlüğünüzün tadına varın.

KENDİNİ AFFETME
Gözlerinizi kapayınız, burnunuzdan derin bir nefes alın ve sonra ağzınızdan verin. Kendi görüntünüzü imgeleyerek gözünüzün önüne getirin. Ona bakarak yüksek sesle aşağıdaki cümleleri tekrarlayınız.
* Ben seni affettim
* Sen zaten affedildin.
* Yaşadığın ve yaptığın her şey için ben seni onaylıyorum.
* Seni bir başkasının onaylaması gerekmiyor.
* Ben seni onaylıyorum
* Seni affediyorum.
Şimdi kalbinizden çıkaracağınız pembe sevgi ışığını yine kendi kalbinize yollayın. Işıkların en güzel pembelerden oluşması için gayret gösterin. Işıklar kalbinize doğru gittikçe yüzünüzdeki değişimleri takip edebileceksiniz.

BAŞKASINI AFFETME
Affetmeye karar verdiğiniz ve affetmeye niyet ettiğiniz kişinin görüntüsünü gözleriniz kapalı olarak imgeleyin. Derin bir nefes alıp vererek aşağıdaki cümleleri yüksek sesle söyleyin.
* Ben seni affettim
* Ben kendimi affettim
* Sen özgürsün, ben özgürüm
* Sana en güzel düşüncelerimi yolluyorum
* Seni serbest bırakıyorum
* Seni affediyorum.
Kalbinizden çıkardığınız pembe sevgi ışığını onun kalbine yollayın ve o kişinin yüzünde oluşacak değişimleri gözlemleyin. Bu meditasyon değişim-dönüşüm meditasyonudur. İçinizde duyduğunuz nefreti, sevgiye dönüştürerek sizin özgür kalmanızı, sırtınızda taşıdığınız yüklerden kurtulmanızı en önemlisi nefret ve affetmeme duygularının sizde oluşturduğu hastalıkları gidermenizi sağlar. Her gün tamamen affedene kadar tekrar edilmelidir.

* Alıntı

 

Reklam

____________________________________________________________________________

Sonsuz Şifa Bireysel Seansları her derde çare buluyor.

Sunu1sdresde

Kendi dönüşümünüzü kendiniz sağlayamıyorsanız

Cavit Çağ’ın uyguladığı
SONSUZ ŞİFA Enerjisi BİREYSEL SEANSI alarak
Geçmişte yaşadığınız olayların
Fiziksel, Ruhsal, zihinsel ve duygusal alanlarınızda biriken toksinlerinden
Bilinçaltınızda oluşan çöp inanç, korku, öfke, acı ve nefretin üzerinizdeki olumsuz etkisiniden, kurtulup
Hayatınıza yeniden Sevinci, Neşeyi, Mutluluğu getirerek, Esnek düşünceler ile yaşam yolunuzu aydınlatarak
Kalıcı kalite ve sağlık getirebilir,
Aynı bedende yeniden sağlıklı olarak doğabilirsiniz.

Kendinize bu armağanı alın..

Tel: 0533 835 2473

Sevinç, Neşe, Mutlulukla birlikte Sonsuz ŞİFA sizinle olsun.

 

Related Posts Plugin for WordPress, Blogger...

YORUMLAR

Tavsiye Edilir

Elimizin Altındaki Mucizeler…

Hepimizin günlük yaşantısında karşılaştığı stres, yorğunluk, beden ağrıları konusunda hepimizin kolaylıkla uygulayabileceği bir takım basit …