Reklam
Home » 04 - Tamamlayıcı Tıp » BEDEN DİLİNİN ÖNEMİ

BEDEN DİLİNİN ÖNEMİ

Yüz yüze ilişkilerde kelimeler % 10, ses tonu % 30, beden dili ise % 60 önem taşır. Çoğu zaman fark etmeden kullandığımız beden dilinin, sandığımızdan çok daha fazla alana etki ettiği bilinir. Örneğin, beden diliyle gönderdiğiniz mesajlar bir iş görüşmesinde işe kabul edilmenizle sonuçlanacağı gibi, aranan tüm özellikleri taşısanız da beden diliniz ile yaptığınız hareketler seçilmenizi engelleyebilir. Vücut dilini etkili kullanmak, diğer bir ifadeyle, bu özellikten yarar sağlamak amacıyla bazı öneriler getirilebilir. Bunlar:

DİL YALAN SÖYLESE BİLE: İlişkilerin daha iyi olabilmesi için, konuşulan kişinin mutlaka gözlerine bakmak gerekir. Böylece kurulan iletişimde karşıdakinin güveni de kazanılmış olur. Dil yalan söylese de beden, gözler ve yüz yalan söyleyemiyor. Çok defa dilden sevgi sözcükleri çıksa da beden dili ile gerçek açığa çıkıyor.

DURUŞUNUZ ÖNEMLİ: Etkili bir iletişim için, vücudun her zaman dik olması gerekiyor. Bu, kişinin kendinden emin ve güvenli olduğunun bir göstergesi. Eğer ayakta değil, oturuyorsanız, koltuğu doldurarak oturmalısınız. Koltuğun ucunda oturmak, çekingen, pasif olduğunuz izlenimini verir. Birisiyle konuşurken, ona doğru eğilmeniz o kişiye değer verdiğinizi gösterir. Bedenin duruşu ruhi durumu da etkiliyor. Üzgün ve çöküntü içindeyseniz, omuzlarınızı yükseltip başınızı dik tuttuğunuzda üzüntünüzün hafiflediğini görürsünüz.

KONUMUNUZU İYİ SEÇİN: Kimsenin tam karşısına oturmamaya da dikkat etmek gerekiyor. Çünkü böyle oturduğunda doğal olarak karşıdakiyle gizli bir rekabet başlar. Bunun için satranç gibi oyunlarda, yarış halinde olan kişiler daima karşı karşıya otururlar. İstenilmese de bilinç altında rekabet oluşur. Ayrıca insanlarla bedensel mesafeyi iyi belirlenmelidir. Bazen çok yakın duruş, bazen de çok uzakta kalış insanları tedirgin eder.

Kolları ve bacakları kavuşturmak, karşısındaki kişiyle iletişimi kesmek anlamını taşır. Kişi, karşısındakine katılmadığı, kendini koruma altına almak için kol ve bacaklarını kavuşturarak adeta kendisini bir tür korumaya alır (Fakat kişi, üşüdüğü için de bu hareketi yapabilir. Bundan dolayı bu bilgiler, genel içindir. İstisna kaideyi bozmaz).

KIYAFET VE AKSESUAR: İlk defa karşılaşılan kişi hakkında ilk 30 saniye içinde belli bir izlenim oluşur. Bu arada, insanların % 70’i ilk karşılaştıkları kişinin önce ayakkabılarına bakarlar. Kıyafetler ve aksesuarlar hem kişiliği hem de inançları yansıttığı için ilk defa gidilen önemli yerlerde tepki almayacak şekilde giyinmek gerekir. İtibar ve saygı, kendinize göstereceğiniz özen kadar olacaktır.

SEVGİNİN GÜCÜ : Yerinde ve yeterince gülümseme, ortamı değiştirir. Çünkü gülümseme; en zor ilişkileri bile yumuşatıcı, rahatlık veren bir dildir.

Yalnız unutulmamalıdır ki, bu bilgiler çoğunlukla geçerlidir. Bazı istisnai durumlarda ise bir hareket, farklı bir anlama da gelebilir.

* ALINTI

Sonsuz Şifa Bireysel Seansları her derde çare buluyor.

Sunu1sdresdeKendi dönüşümünüzü kendiniz sağlayamıyorsanız

Cavit Çağ’ın uyguladığı
SONSUZ ŞİFA Enerjisi BİREYSEL SEANSI alarak
Geçmişte yaşadığınız olayların
Fiziksel, Ruhsal, zihinsel ve duygusal alanlarınızda biriken toksinlerinden
Bilinçaltınızda oluşan çöp inanç, korku, öfke, acı ve nefretin üzerinizdeki olumsuz etkisiniden, kurtulup
Hayatınıza yeniden Sevinci, Neşeyi, Mutluluğu getirerek, Esnek düşünceler ile yaşam yolunuzu aydınlatarak
Kalıcı kalite ve sağlık getirebilir,
Aynı bedende yeniden sağlıklı olarak doğabilirsiniz.

Reklam

Kendinize bu armağanı alın..

Siz buna LAYIKSINIZ

Tel: 0533 835 2473

Eğer 18:00-21:00 arası bu telefonu ararsanız,

Herhangi bir ARACI olmadan Cavit ÇAĞ‘la görüşebilirsiniz.

Sevinç, Neşe, Mutlulukla birlikte Sonsuz ŞİFA sizinle olsun.

Sonsuz Şifa uzmanı Cavit Çağ çöp duygularınızı alarak yaşama aynı bedende yeniden doğmanızı sağlıyor iletişim 0533 835 2473

”Başkaları ne der”
KORKUSU,

Hayatı zindana
çeviren

Dünyanın en büyük

HAPİSHANEDİR.

* Cavit ÇAĞ

 

Related Posts Plugin for WordPress, Blogger...

YORUMLAR

Tavsiye Edilir

Elimizin Altındaki Mucizeler…

Hepimizin günlük yaşantısında karşılaştığı stres, yorğunluk, beden ağrıları konusunda hepimizin kolaylıkla uygulayabileceği bir takım basit …