Reklam
Home » 04 - Tamamlayıcı Tıp » BAZI RENKLER TEMBELLİĞİN SEBEBİ OLABİLİR…

BAZI RENKLER TEMBELLİĞİN SEBEBİ OLABİLİR…

BAZI RENKLER TEMBELLİĞİN SEBEBİ OLABİLİR

Vakitinizin büyük bir kısmını geçirdiginiz mekanlarda kullanlan bazı renkler, kişilere ilham verirken, bazı renkler tembellik etkisi yaratyor. Renkler ve etkilerini bilmek gündelik bazı problemlerimizin de çözümü olabilir. Sinirliyseniz veya tembelseniz etrafnzdaki renkleri gözden geçirmenizi tavsiye ederiz.

Kullanılacak boya ve dekor renginin, mekanın kullanılış amacına göre belirlenmesi gerekir. Araştırmalara göre, dekor renklerinin, yansıttığı ışık ve hissettirdiği duygularla kişiler üzerinde olumlu ya da olumsuz etkiler yapabileceği belirlendi.

KIRMIZI: Fiziksel gücün ve hareketin rengidir, başlangıcları tesvik eder ve çalışma şevkini artırır. Tembelliğin karşıtıdır, ancak kızgınlığa ve saldırganlığa da yol acabilir. Bu nedenle hareketin yoğun olduğu yerlerde çocuk odaları, ile diskotekler gibi topluma açık olan alanlarda fazla kullanılmamalıdır.

TURUNCU: Turuncunun da kırmızı gibi dışa dönük ve heyecan verici hatta kırmızıdan daha yapıcı oldugu saptandı. Sağlık, canlılık, yaratıcılık, güven, cesaret ve iletişimi simgeleyen turuncunun ezici olma ve üstün gelme isteklerini de beraberinde getirir. Turuncunun gösteriş meraklısı bir karakteri de dısa vurabilecegi vurgulanır. Mutfakta, ve yemek odası ile koridorlarda sıcaklık yaratacağını neşe ve mutluluk vermesi istenen ortamlarda ve geniş alanlarda kullanılabilinir.

SARI: Sarının parlak, neşeli ve sevecen etkisinin umut aşıladığı belirlendi. Sarı, ilham verici özelliğiyle birlikte, zihinsel karışıklığa da yol açabilir. Mutfak icin çok uygundur. Çalışma odalarında kullanılmamalıdır çünkü zihni bulandırıp karışıklığa yol açar. Dinlenme amaçlı ortamlarda da önerilmez.

YEŞİL: Paylaşımın, işbirliğinin, uyumun, dengenin ve cömertliğin rengi olan yeşilin ise yatıstırıcı etkisine dikkat çekilir.

TURKUAZ değişimin ve dönüşümün simgesidir. Dikkati ayakta tutar. Kendini ifade etmeye yardımcı olur. Mekanları daha geniş gösterir. Yatak odaları ve çalışma odalarında da kullanılabilir.

MAVİ; Barışı, sevgiyi ifade eder. Sakinleşme, stres atma, dinlenme amaçlı olan her yerde kullanılabilir. Yatak odalarında, meditasyon mekanlarında açık tonları uygundur. Hareketin ve çalısmanın çok olduğu yerlerde fazla kullanılmamalıdır. Tek veya aşırı kullanıldığında tembellik ve melankoli yaratabilir.

MOR: Asaleti ve kendine güveni temsil eder, mor yaratıcılık ve hoşgöruyu uyandırır. Özellikle meditasyon odaları için uygun bir renk oldugu açıklanmıştır. Bu rengin lavanta, leylak ve orkide tonlarının yatak odaları ve çalışma odalarında kullanılarak, kendinize güven duygunuzu artırabilirsiniz. Bu rengin açık tonlarıyla hastanelerin bekleme odaları da dekore edilebilinir.

Reklam

BEYAZ, enerji sistemini dengeler. Yaratıcılık duygularını açığa çıkartır ve geliştirir.

Siyah, gri ve kahverengi gibi renklerin ise yoğun ve ağır bir enerjiye sahiptir.
SİYAH; asırılıkları dengeler ancak tek renk olarak kullanılmaması gerekmektedir.
KAHVERENGİ’ de sosyal dengeyi ve toplum içinde rahatlığı sağlayan bir etkiye sahiptir.

Her renk’in dengeleyici rengiyle kullanılması önemle tavsiye edilir.

Daha fazla bilgi için bizlere ulaşabilirsiniz…

Leyla Çağ

contak. www.sonsuzsifa.com

____________________________________________________________________________

Sunu1sdresde

Kendi dönüşümünüzü kendiniz sağlayamıyorsanız
Kendinize bir armağan alın..
Cavit Çağ’ın uyguladığı
SONSUZ ŞİFA Enerjisi BİREYSEL SEANSLARIYLA
Geçmişte yaşadığınız olayların
Fiziksel, Ruhsal, zihinsel ve duygusal alanlarınızda biriken toksinleri
Bilinçaltınızda oluşan çöp inanç, korku, öfke, acı ve nefretin üzerinizdeki olumsuz etkisini,
Sevince, neşeye, mutluluğa dönüştürerek, esnek düşünceler ile yaşam yolunuzu aydınlatarak
Yaşamınıza kalıcı kalite ve sağlık getirerek,
Aynı bedende yeniden doğmanızı sağlayabilirsiniz.

Tel: 0533 835 2473

Sevinç, neşe mutlulukla birlikte Sonsuz ŞİFA sizinle olsun.

Related Posts Plugin for WordPress, Blogger...

YORUMLAR

Tavsiye Edilir

Elimizin Altındaki Mucizeler…

Hepimizin günlük yaşantısında karşılaştığı stres, yorğunluk, beden ağrıları konusunda hepimizin kolaylıkla uygulayabileceği bir takım basit …