Reklam
Home » 04 - Tamamlayıcı Tıp » Ağaç kavunu her derde deva | Sonsuz Şifa

Ağaç kavunu her derde deva | Sonsuz Şifa

Karadeniz Teknik Üniversitesi (KTÜ) Ordu Ziraat Fakültesi Bahçe Bitkileri Bölüm Başkanı Prof. Dr. Turan Karadeniz, ağaç kavununun mide ve kalbi kuvvetlendirdiğini, kalp çarpıntısını giderdiğini söyledi. Dr. Turan Karadeniz, ağaç kavununun Türkiye’de Akdeniz, Ege ve Doğu Karadeniz bölgelerinde yetiştiğini belirterek, “Ağaç kavununun meyvesi limondan büyük, kalın kabuklu ve sarı renklidir. Tatlı ve ekşi meyveli çeşitleri vardır” dedi.

Ağaç kavununun en ağır turunçgil türü olduğunu, meyvesinin 1-1.5 kilo, bazen 4.5 kiloya kadar çıktığını ifade eden Karadeniz, şunları söyledi: “Meyveler kaba dokulu, gevşek yapılı ve usaresi azdır. Meyveler olgunlaştığında ağaç üzerinde kalmazlar, süratle dökülürler. Turunçgiller içinde soğuğa en hassas olan tür ağaç kavunu olup, dinlenme döneminde -2 derecede zarar görmeye başlar. Yine, ağaç kavunuile limon, kış sonuna doğru havanın ve toprağın ısınmasıyla hemen uyanırlar. Bu durum, turunçgiller içinde ağaç kavunu ile limonun ilkbahar geç soğuklarından en fazla zarar görmesine neden olur.”

 

YARARLARI SAYMAKLA BİTMİYOR

Karadeniz, ağaç kavununun meyvesi, kabuğu, yaprağı ve çiçeğinden yararlanıldığını kaydederek, “Güney Avrupa ülkelerinde pastacılık, şekerleme, reçel yapımında, çiçek ve yaprakları parfüm sanayinde kullanılmaktadır” diye konuştu.

Ağaç kavununun sağlık açısından çok yararlı bir meyve olduğunu belirten Karadeniz, “Kabızlığı giderir, mide ve ciğerlerin hararetini keser. Mide ve kalbi kuvvetlendirir, kalp çarpıntısını giderir, sıtmaya iyi gelir. Ağaç kavununu veya yaprağını koklamak baş ağrısını geçirir, ferahlatır” dedi.

Ağaç kavununun yapraklarının hazmı kolaylaştırdığını, nefesi rahatlattığına dikkati çeken Karadeniz, şöyle devam etti: “Yaprağı ezilerek suyu balla karıştırılıp günde üç kez birer çorba kaşığı yenirse mesane iltihabına iyi gelir. Çekirdekleri ezilip aç karnına su ile içilirse bağırsak kurtlarını düşürür. Meyvenin kabuğu çiğnenirse ağız kokusunu giderir. Kabuğunun suyu ile yaralar pansuman yapılırsa şifalı gelir. Kabuğu hazmı kolaylaştırır. Çiçeğini koklamak dimağı kuvvetlendirir. Çiçeği açılmadan toplanır, 5 gün su içerisine bırakılır ve acılığı gidene kadar her gün suyu değiştirilir,sonra balla karıştırılarak marmelat yapılsa, kış mevsiminde soğuk algınlığına, bronşit hastalığına ve nefes darlığına şifalı gelir.”

Karadeniz, kurutulmuş ağaç kavununun güveleri kaçırmak için elbise arasına konulabileceğini de kaydederek, “Yine meyve kabuğu, sirke içinde bir müddet bırakılıp sonra çamaşırlar içine bırakılırsa, güvenin zarar vermesini önler” dedi.

Sonsuz Şifa Bireysel Seansları her derde çare buluyor.

Reklam

Sunu1sdresdeKendi dönüşümünüzü kendiniz sağlayamıyorsanız

Cavit Çağ’ın uyguladığı
SONSUZ ŞİFA Enerjisi BİREYSEL SEANSI alarak
Geçmişte yaşadığınız olayların
Fiziksel, Ruhsal, zihinsel ve duygusal alanlarınızda biriken toksinlerinden
Bilinçaltınızda oluşan çöp inanç, korku, öfke, acı ve nefretin üzerinizdeki olumsuz etkisiniden, kurtulup
Hayatınıza yeniden Sevinci, Neşeyi, Mutluluğu getirerek, Esnek düşünceler ile yaşam yolunuzu aydınlatarak
Kalıcı kalite ve sağlık getirebilir,
Aynı bedende yeniden sağlıklı olarak doğabilirsiniz.

Kendinize bu armağanı alın..

Siz buna LAYIKSINIZ

Tel: 0533 835 2473

Eğer 18:00-21:00 arası bu telefonu ararsanız,

Herhangi bir ARACI olmadan Cavit ÇAĞ‘la görüşebilirsiniz.

Sevinç, Neşe, Mutlulukla birlikte Sonsuz ŞİFA sizinle olsun.

Sonsuz Şifa uzmanı Cavit Çağ çöp duygularınızı alarak yaşama aynı bedende yeniden doğmanızı sağlıyor iletişim 0533 835 2473

Gül ağacından farkım yok
Tutmasını bilmeyenin ellerine dikenlerim batar
Tutmasını bilenin ellerinde ise misler gibi kokarım..

* Cavit ÇAĞ

Related Posts Plugin for WordPress, Blogger...

YORUMLAR

Tavsiye Edilir

Elimizin Altındaki Mucizeler…

Hepimizin günlük yaşantısında karşılaştığı stres, yorğunluk, beden ağrıları konusunda hepimizin kolaylıkla uygulayabileceği bir takım basit …