Reklam

TURUNCU

Turuncu cinsel organlarla baglantilidir. Vibrasyonel enerjisi kirmizi gibi sicak ve sifalidir. Sakral Cakra’nin emdigi renk olan turuncu, enerji verir, yaraticilik ve hirs’i harekete gecirir ve koruma hissi verir. Dikkati ceker ve resmiyetten uzak imaji verir. Kendinizi yetersiz hissettiginiz anlarda, turuncu bir giysi ise yarar. Turuncunun güven eksikliginde motivasyon kazandıran bir ozelligi var.

OLUMLU ozellikleri:

Kırmızı rengi gibi heyecan verici ve dısa donuk, nesenin ve bilgeligin rengidir, fakat kırmızı rengine gore daha yapıcıdır. Turuncu renk sakral cakra’nin rengidir. Saglık, yaratıcılık, canlılık, guven, cesaret, devamlılık ve heyecan duyguları bu rengin ozelliklerindendir. Sosyallesme duyguları, turuncu ile faaliyete gecer. Dıs gorunusu canlı esprili nese ve coskulu bir goruntu sergilemesine neden olan turuncu yapıcı bir renktir. Duygusal acıdan cesur, kendine guvenen ve insanlarla zorlanmadan diyalog kurabilen mutluluk verici bir
renktir.

OLUMSUZ ozellikleri:

Turuncu rengi cekingen, urkek ve sıkılganlık duygularını pekistirir. Ezici ve ustun gelme istegini tetikleyerek yıkıcı ve gosterisli bir hal almaya neden olur. Cansızlık, melankoli ve uzuntu hissi verir. Bu duyguların ileri safhaları ise, umitlerin yitirilmesi ve yıkıcılıga yol acabilir.

Reklam

FIZIKSEL etkileri:

Turuncu renk dolasım sistemini, zihinsel faaliyetleri , sinir ve solunum sistemini harekete gecirir. Ayrıca vucuda enerji vererek , dolasım ve metabolizma sureclerini hızlandırır, kalsiyum rengidir ve cocugunu anne sutu ile besleyen annelere ve hamile bayanlara tavsiye edilmektedir. Saglıklı sac, tırnak, kemik, ve disler bu rengin urunudur. Dalak ve bobrek rahatsızlıklarında tedavi amacıyla turuncu rengi kullanmak faydalı olur. Bu renk, karacigere yaralıdır. Ritmik ve derin bir solunum sagladıgı icin, bronsit hastalıklarında tavsiye edilir. Turuncunun acık tonları , eklem iltihabı ve romatizmal hastalıkların tedavisinde de kullanılmaktadır.

Ne Zaman KULLANILMALIDIR?

-Astim
-Bobrek rahatsizliklari
-Bronsit
-Nezle
-Menstural dongu sorunlari
-Solunum rahatsizliklari
-Tumorler
-Hipertiroid
-Romatizma

Tum Renklerin Tamamlayici rengi ile kullanilmasi gerekir aksi taktirde olumsuz etkileri belirir. Daha fazla bilgi icin bizlere ulasabilirsiniz.

Alintidir

Kuzey Kibris: 0090 533 835 24 73
London: 0044 788 245 10 11

Related Posts Plugin for WordPress, Blogger...

YORUMLAR

Tavsiye Edilir

Elimizin Altındaki Mucizeler…

Hepimizin günlük yaşantısında karşılaştığı stres, yorğunluk, beden ağrıları konusunda hepimizin kolaylıkla uygulayabileceği bir takım basit …