Reklam
Home » 06 - Sağlık Konuları » Zihin, Beden ve Nefes İlişkisi | Sonsuz Şifa

Zihin, Beden ve Nefes İlişkisi | Sonsuz Şifa

sonsuz-sifa-breathing

Nefes gerek otomatik olarak farkındalıksız gerçekleştirilen gerekse de farkında olarak gerçekleştirebildiğimiz tek beden faaliyetidir. Bu yüzden zihin ve beden arasında bir köprü görevi de görür. Nefes biçiminin değişmesi durumunda zihin ve beden üzerinde çeşitli etkilere neden olur. Özellikle hızlı nefes alışverişleri kalp ritmini artırır heyecanlanmaya neden olur. Sakin ve yavaş nefes alışverişleri bedensel gevşemeye ve sakinleşmeye neden oluşturur. Anlaşılan odur ki; nefes biçimini değiştirmek zihin ve beden üzerinde birtakım etkilere neden oluyor.

İnsan yaşamı için en önemli sistemlerden biri hiç kuşkusuz solunum sistemidir. Nefes almak ve vermek, solunum sisteminin mekanik işlevidir. Sadece tek bir nefes faaliyeti gerçekleştirerek vücudumuzun en uçtaki hücrelerine oksijen taşımakta ve karbondioksiti vücut dışına çıkarmaktayız.  Oksijen gazı, hücrelerimizin enerji ihtiyacını karşılamak için gerçekleştirdikleri metabolik işlemler esnasında kimyasal reaksiyonlarda kullanılır. Artık madde olarak karbondioksit ve diğer toksinler dolaşım ve solunum yolu ile vücut dışına atılır.

Farkında olmadığımız ve bilmek zorunda olmadığımız bedensel işlevler, otomatik olarak mükemmel şekilde faaliyet gösterirler. İnsan bedenindeki otomatik faaliyetleri, otonom sinir sistemi yerine getirir. Nefes faaliyeti ise çok özel bir bedensel işlevdir. Günlük yaşamda nefes aldığımızın farkında bile değilizdir. Otomatik olarak nefes alır veririz. Bir hastalık veya solunum sisteminde herhangi bir arıza olduğunda ancak nefes almanın önemini anlarız.

İnsan yaşamı boyunca kazandığı çeşitli korkular, öğrendiği negatif bilgiler, olumsuz düşünceler birikimi sonrasında yaşama katılmakta güçlükler yaşamaktadır. Sosyal ve özel hayatında problemler meydana gelmektedir. Profesyonel Yaşam Koçluğu programları  ile bilinçaltı zihninizi yeniden programlayın engelleri aşın yaşama katılın.

Her bireyin gerek fiziksel anatomisinden, gerekse de zihin yapısından kaynaklanan nefes biçimi vardır. Kimimiz kesik ve sık aralıklarla, kimimiz ise derin ve seyrek aralıklarla nefes gerçekleştiririz.

Pekâlâ, doğru ve doğal nefes almak hepimizin hakkıdır ve kolaylıkla öğrenilebilir. Nefes biçimimizi değiştirebilir, doğru ve doğal biçimde kolay nefes alarak yüksek kaliteli, sağlıklı uzun ömür yaşayabiliriz.

Nefes Koçluğu Programı
– Nefesimizi tanıyalım
– Diyafram çalışmaları
– Yaşam kapasitesi geliştirmesi
– Bilinçaltı engellerinin kaldırılması
– Doğru ve doğal nefese merhaba !

Sonsuz Şifa Bireysel Seansları her derde çare buluyor.

Reklam

Sunu1sdresdeKendi dönüşümünüzü kendiniz sağlayamıyorsanız

Cavit Çağ’ın uyguladığı
SONSUZ ŞİFA Enerjisi BİREYSEL SEANSI alarak
Geçmişte yaşadığınız olayların
Fiziksel, Ruhsal, zihinsel ve duygusal alanlarınızda biriken toksinlerinden
Bilinçaltınızda oluşan çöp inanç, korku, öfke, acı ve nefretin üzerinizdeki olumsuz etkisiniden, kurtulup
Hayatınıza yeniden Sevinci, Neşeyi, Mutluluğu getirerek, Esnek düşünceler ile yaşam yolunuzu aydınlatarak
Kalıcı kalite ve sağlık getirebilir,
Aynı bedende yeniden sağlıklı olarak doğabilirsiniz.

Kendinize bu armağanı alın..

Siz buna LAYIKSINIZ

Tel: 0533 835 2473

Eğer 18:00-21:00 arası bu telefonu ararsanız,

Herhangi bir ARACI olmadan Cavit ÇAĞ‘la görüşebilirsiniz.

Sevinç, Neşe, Mutlulukla birlikte Sonsuz ŞİFA sizinle olsun.

Sonsuz Şifa uzmanı Cavit Çağ çöp duygularınızı alarak yaşama aynı bedende yeniden doğmanızı sağlıyor iletişim 0533 835 2473

Kendiniz olmanıza izin vermeyip
engel koyan insanları hayatınızdan
Çıkarın!

* Cavit ÇAĞ

Related Posts Plugin for WordPress, Blogger...

YORUMLAR

Tavsiye Edilir

Kendi Kendinizin En Büyük Düşmanı Siz Olabilirsiniz: 15 Maddede

Farkında olmadan kendi kendine zarar veriyor olabilir misiniz? Sizin için son derece normal olan, hatta …