Reklam
Home » 07 - Ruhsal Mesajlar » ”BÖYLESİLİK” HALİ NEDİR?

”BÖYLESİLİK” HALİ NEDİR?

 

Öncelikle, böylesilik kelimesini anlamaya çalış. Buddha bu kelimenin üzerinde çok durur. Buddha’nın kendi dilinde o tathata’dır- böylesilik. Bütün Budist meditasyonu bu kelimenin içinden doğar, bununla yaşamak o kadar derinleşir ki, dünya kaybolur ve sen “böylesilik” haline gelirsin.

Mesela, hastasın. Böylesilik tavrı şudur: onu kabul et ve kendine şunu söyle “ Bu beden böyledir” veya “Şeyler böyledir.” Bir savaş yaratma, mücadele etmeye başlama.

Bir kez kabul ettiğinde, şikâyet etmediğinde, savaşmadığında, enerji içte bir olur. Uçurumda bir köprü kurulmuştur. Ve çok fazla enerji açığa çıkar, çünkü çatışma yok; enerjinin kendisi iyileştirici bir güç haline gelir.

Bedeninde bir şey ters gidiyor: rahatla ve onu kabul et ve basitçe içinden söyle-sadece kelime olarak söylemek değil, derininde hisset- eşyanın doğası böyle. Beden bir bileşim, birçok şey onun içinde birleşik. Beden doğdu, o ölüme meyilli. O karmaşık bir mekanizma; bazı şeylerin her zaman ters gitme olasılığı var.

Onu kabul et ve onunla özdeşleşme. Kabul ettiğinde onun üzerine çıkarsın, onun ötesine geçersin. Savaştığında ise aynı seviyeye inersin. Kabul etmek, aşmaktır. Kabul ettiğinde, sen bir tepenin üzerindesin; beden geride bırakıldı.

Dersin ki “Evet, doğa böyle. Doğan her şey ölmek zorundadır ve doğan her şey ölmek zorundaysa, o zaman zaman hasta olacaktır. Dert edecek fazla bir şey yok” – çünkü olan, sana olmuyor, sadece eşyanın dünyasına oluyor.

Güzellik budur, savaşmadığında ötesine geçersin.
Artık aynı seviyede değilsin.
Ötesine geçme, iyileştirici bir güç haline gelir. Aniden, beden değişmeye başlar.

Eşyanın dünyası değişkendir, orada hiçbir şey sürekli değildir. Öyle bir şey bekleme! Hiçbir şeyin sürekli olmadığı bir dünyada, sen süreklilik beklersen, üzülürsün. Bu dünyada hiçbir şey sonsuza dek süremez; bu dünyaya ait olan her şey bir anlıktır. Bu, eşyanın doğasıdır, “böylesiliktir”.

İsteksizce kabul edersen, sürekli bir acı ve ıstırap içinde olacaksın. Bir şikâyet olmadan kabul edersen- fakat çaresizlikle değil- anlayış içinde kabul edersen, o “böylesilik” haline gelir. Artık üzülmezsin ve bir sorun kalmaz.

Sorun, hakikatin kendisi değildi; sorun olan, senin onun oluş şeklini kabul etmeyişindi. Onun seni takip etmesini istiyordun.

Reklam

Hatırla, yaşam seni takip etmeyecek, sen yaşamı takip etmelisin. İsteksizce veya mutlulukla, bu senin tercihin. İsteksizce izlersen, ıstırap içinde olacaksın. Mutlulukla izlersen, bir buddha olursun. Yaşamın bir coşku haline gelir.

  • OSHO ( Yaşama ve Ölme Sanatı )

__

Sonsuz Şifa Bireysel Seansları her derde çare buluyor.

Sunu1sdresde

Kendi dönüşümünüzü kendiniz sağlayamıyorsanız

Cavit Çağ’ın uyguladığı
SONSUZ ŞİFA Enerjisi BİREYSEL SEANSI alarak
Geçmişte yaşadığınız olayların
Fiziksel, Ruhsal, zihinsel ve duygusal alanlarınızda biriken toksinlerinden
Bilinçaltınızda oluşan çöp inanç, korku, öfke, acı ve nefretin üzerinizdeki olumsuz etkisiniden, kurtulup
Hayatınıza yeniden Sevinci, Neşeyi, Mutluluğu getirerek, Esnek düşünceler ile yaşam yolunuzu aydınlatarak
Kalıcı kalite ve sağlık getirebilir,
Aynı bedende yeniden sağlıklı olarak doğabilirsiniz.

Kendinize bu armağanı alın..

Siz buna LAYIKSINIZ

Tel: 0533 835 2473

Eğer 18:00-21:00 arası bu telefonu ararsanız,

Herhangi bir ARACI olmadan Cavit ÇAĞ‘la görüşebilirsiniz.

Sevinç, Neşe, Mutlulukla birlikte Sonsuz ŞİFA sizinle olsun.

Related Posts Plugin for WordPress, Blogger...

YORUMLAR

Tavsiye Edilir

Saatlerde Çift Rakam Gördüğünüz Zaman Aşk Hayatımızla İlgili Anlamları

Saatlerin üst üste gelip aynı sayıyı saat ve dakika bir göstermesi ile oluşmaktadır. Tesadüf eseri …