NE YAPACAĞINIZI BİLMEDİĞİNİZDE, NE YAPAMLISINIZ?

Robert Frost, “The Road Not Taken” (Gidilmeyen Yol) adlı şiirinde, yaşamı ormandaki bir yola benzetir… Bazı yollar temiz ve pürüzsüz, diğerleri ise kasisli ve engellerle doludur. Frost’un şiiri, bizi cesur olmaya, risk almaya ve bilinmeyeni keşfetmeye teşvik etse de, işin aslı, hangi yolu seçerseniz seçin, tıkanacağınız bir an gelecektir. Böyle durumlarda, aşağıdakileri göz önünde bulundurarak, “Şimdi ne olacak?” rutininden kaçınmanızı öneririm:

Bilmemek ayıp değildir: Çoğu insan, anında yanıt veremediği ya da karşılaştığı her sorunu öngöremediği için kendini hırpalayarak daha baştan tıkanıp kalır. Hiç kimse her şeyi bilemez ve hiç kimse her şeyi öngöremez. Dolayısıyla, bu konu üzerinde çok zaman harcamayın.

Duraklayın, durmayın: Eldeki durumu değerlendirmek, gerçek sorunun ne olduğunu ve hangi olası çözümlerden yararlanılabileceğini keşfetmek için zaman ayırın. Ama olan bitenler üzerine çok fazla kafa yormayın, hızınız kesilir. Duraklayın ama durmayın ve yapmanız gerekeni yapmaya devam edin.

Ne yapacağınızı bildiğinizde ne yaparsanız, onu yapın: Herhangi bir kimse bana ‘Ne yapacağımı bilmiyorum’ derse, ona “Ne yapacağını bilseydin ne yapardın?” diye sorarım. Anlamsız bir soru gibi görünüyor ama çoğu zaman, soruma yanıt verebildiklerini görüyorum! Bazen soruna o kadar odaklanırız ki, aslında çözümü bildiğimiz gerçeğini unuturuz. Bu soruyu sormak, bizi sorunları çözmeye odaklanmaya iter.

Her şeyi yapın: Ne yapacağınız hakkında gerçekten bir ipucunuzun olmadığı zamanlar da olabilir. Böyle durumlarda herhangi bir şey yapmak, hiçbir şey yapmamaktan daha iyidir. Tahmin edin, yemeğe gidin, sola dönün, yazı tura atın… Bir şeyler yapmak, yalnızca hareket halinde olmanızı sağlamakla kalmaz, soruna bakış açınızı da değiştirir ve sürekli motive olmanıza yardım eder.

Yardım alın: Bütün yanıtları tek başınıza bilemeyeceğinizi kabullenmek, yapılması en zor işlerden biridir. Ne var ki, tek bir kişi bütün yanıtları bilemez. Ancak sizin yanıtı bilmemeniz, hiç kimsenin de bir yanıtı olmadığı anlamına gelmez.

Tanıdığınız insanlara olası çözüm önerilerini sorun. Ailenize, arkadaşlarınıza, iş arkadaşlarınıza ya da kişisel başarı koçunuza danışın, görüşlerini alın. Bu fikirlerden bazılarını deneyin… Uygun bir fikir bulabilirsiniz!

İlerlemek zorlaştığında ve kendinizi “Şimdi ne olacak?” rutini içinde bulduğunuzda, bu fikirleri aklınızda tutun! İlerlemeye devam etmek zor olabilir ama imkânsız olması gerekmez… “Ne yapacağınızı bilmemek”, başarı hedeflerinize giden yolun sonu olmak zorunda değil.

  • Jim M. ALLEN

Sonsuz Şifa Bireysel Seansları her derde çare buluyor.

Sunu1sdresdeKendi dönüşümünüzü kendiniz sağlayamıyorsanız

Cavit Çağ’ın uyguladığı
SONSUZ ŞİFA Enerjisi BİREYSEL SEANSI alarak
Geçmişte yaşadığınız olayların
Fiziksel, Ruhsal, zihinsel ve duygusal alanlarınızda biriken toksinlerinden
Bilinçaltınızda oluşan çöp inanç, korku, öfke, acı ve nefretin üzerinizdeki olumsuz etkisiniden, kurtulup
Hayatınıza yeniden Sevinci, Neşeyi, Mutluluğu getirerek, Esnek düşünceler ile yaşam yolunuzu aydınlatarak
Kalıcı kalite ve sağlık getirebilir,
Aynı bedende yeniden sağlıklı olarak doğabilirsiniz.

Kendinize bu armağanı alın..

Siz buna LAYIKSINIZ

Tel: 0533 835 2473

(WHATS APP” tan da arayabilirsiniz)

Eğer 18:00-21:00 arası bu telefonu ararsanız,

Herhangi bir ARACI olmadan Cavit ÇAĞ‘la görüşebilirsiniz.

Sevinç, Neşe, Mutlulukla birlikte Sonsuz ŞİFA sizinle olsun.

Sonsuz Şifa uzmanı Cavit Çağ çöp duygularınızı alarak yaşama aynı bedende yeniden doğmanızı sağlıyor iletişim 0533 835 2473

UNUTMA!!…
Eğer Korkuyorsan
Gülemezsin.
Eğer Korkuyorsan
Sevemezsin.
Eğer Korkuyorsan
Güvenemezsin.
Eğer KORKUYORSAN
Başaramazsın.
Mutlu, Özgür, ve AŞK-la
Yaşayamazsın.

BU Yüzden Önce Korkularını çöpe at..
Korkular azaldıkça
CESARET kendiliğinden gelir.

* Cavİt ÇAĞ