Home » 03 - Düşünce Gücü » KENDİNİZİ KEŞFETMENİN YOLLARINDAN BİRİ BAŞARI GÜNLÜĞÜ TUTMAKTIR.
KENDİNİZİ KEŞFETMENİN YOLLARINDAN BİRİ BAŞARI GÜNLÜĞÜ TUTMAKTIR.
Art : René Magritte

KENDİNİZİ KEŞFETMENİN YOLLARINDAN BİRİ BAŞARI GÜNLÜĞÜ TUTMAKTIR.

KENDİNİZİ KEŞFETMENİN YOLLARINDAN BİRİ BAŞARI GÜNLÜĞÜ TUTMAKTIR.

KENDİNİZİ KEŞFETMENİN YOLLARINDAN BİRİ BAŞARI GÜNLÜĞÜ TUTMAKTIR.

Kendi kendiniz keşfetmenin en önemli yollarından biri Başarı Günlüğü tutmaktır. Günlük kelimesi bir yolculuk sırasında yaşananların yazılı bir kaydını tutmak anlamına gelir. Başarı arayışı insanın kendi içinde bir yolculuktur ve yazılı kaydınız sizi buradan alıp ulaşmak istediğiniz en son noktaya götürür. Bu süreç yol boyunca birçok kez durmanızı gerektirecektir. Kayıtlarınız sizi gittiğiniz yolda tutan ve amaçlarınıza doğru yönlendiren kişisel bir yol haritası işlevi görür. Buarada Başarı Günlüğünüze yazmanız gerekenlerle ilgili bir çok öneriyle karşılaşacaksınız. Ama yapmanız gereken ilk kayıt nerede durmak istediğinizle ilgili. O hade şimdi isteklerinizin listesini çıkarmak , arzuladığınız her şeyi yazmak için biraz zaman ayırın. Dileğiniz ister bir trilyon , ister yeni bir ev , ister aşk , ister mutlu bir ilişki , ister terfi isterse de tamamen yepyeni bir kariyer olsun , bütün hayallerinizi tek tek yazın. Özlediğiniz başka bir şey aklınıza geldiğinde listenize eklemeye devam edin.

Başarı günlüğünüze aşağıda yazdığım soruların yanıtlarını yazın. Bilincinizin yaratıcılığını düzenli olarak incelemek için bu yanıtları sık sık gözden geçirin.

* Genel olarak en çok neyin bilincindesiniz? En çok neyi düşünme eğilimindesiniz? Sahip olduklarınızın mı eksikliklerinizin mi farkındasınız?

* En önemli kariyer amacınız nedir ? Bu başarıya odaklanmka için her gün bilinçli olarak ne kadar zaman harcıyorsunuz?

* Hayatınızda en çok yer kaplayan alışkanlığınız yada bağımlılığınız nedir? Gününüzün ne kadarını bu alışkanlıkla geçiriyorsunuz ? Bunu yapmadığınız zamanlarda alışkanlığınızın bilincinde misiniz?

* Gününüzün olumlu olaylarına mı , karşınıza çıkan problemlere mi daha çok odaklanıyorsunuz? Düşünceniz daha çok olumlu mu yoksa olumsuz bir seyir mi izliyor?

Bu soruların cevabı bilinç yönetiminizin önemli göstergeleridir.Kaderinizi istediğiniz şekilde yönlendirme gücüne sahipsiniz, şu anda bu konuda çalışıyorsunuz. Ama nasıl ki bir mimar gözleri kapalı olarak bina tasarlıyamazsa siz de gözlerinizi seçimlerinize açmadığınzı sürece hayallerinizin mimarı olamazsınız….

Hiç ne düşündüğünüzü fark etmek için durdunuz mu? Seçimlerinizi gerçekleştirmeden önce sonuçlarını ne sıklıkta göz önünde bulunduruyorsunuz ? Yaptıkları şeyi neden yaptıkları , hatta bunların ne anlama geldiği hakkında hiçbir fikri olmayan birçok insan vardır.Yıllar boyunca aynı şekilde hayata bilinçsiz ve yorgun bir halde yürüyen insanlardır. Alışkanlıklarını izler , duygusuz tepkiler verir gerekenden fazlasını da asla yapmazlar. Bahsettiğimiz davranış şekli eğer geçmişteki yaklaşımınızı andırıyorsa üzülmeyin. Yaşayan ölüler sınıfından kurtulma gücünüz var. Farklı , daha yüksek , daha parlak bir bilinç düzeyini seçebilir ve daha önce yaşamadığınız hatta belki hayal biel etmediğiniz daha iyi bir hayata terfi edebilirsiniz.

Bilinçlilik her zaman bir tercihtir. Farkındalığınızı şimdiki ana taşıma seçimidir.Neyin gerçekten önemli ve onurlu olduğunu , hayatınıza neyin değer kattığını görme ve ona öncelik tanıma kararıdır. Kendinize sürekli şu soruyu sormalısınız “Bilincimi şimdi nereye odaklıyorum ?” Ardından soracağınız soru ise şu olmalı ” Bu bilinç durumu bana ne getirir?

Kendi oluşum kaderinizi kontrolünüz altına alabilirsiniz. Bilinç yaratma sürecini değiştirmek için olumsuzdan çok olumlu olanların değerinizin ve öncelikelrinizin farkına varmalısınız. Zaten sahip olduğunuz iyi şeyleri ve istediklerinizi düşünmeye odaklanın . Amaçlarınıza doğru giderken bilinçsiz tepkilerle meşgul olmak ve dalgınlık yerine her zaman düşünerek hareket edin.Yarattığınız şeyden hoşlanmıyorsanız bilincine vardığınız şeyi değiştirmeniz gerektiğini unutmayın . Kendinizi olumsuz şeylere odaklandığınızda zihninizin olumsuz sonuçlar yaratacağını bilmeniz gerekir. İlgi odağınızı olumluya doğru değiştirin böylece iyimser bir bilincin ne kadar güçlü ve olumlu getiriler yaratcağını göreceksiniz….

Oluşumu güçlendirmek için olumlamalar…

*Her gün neye öncelik verdiğimin ve neye odaklanmaya eğilimli olduğumun daha çok farkına varıyorum. Amaçlarıma öncelik veriyorum. Önem vermem gereken şeylere odaklanıyorum.

* Hayatımda takdir etmem gereken şeyler konusunda giderek bilinçlenmeyi tercih ediyorum.

* Becerikliliğimin , yaratıcılığımın ve harika bir kader yaratma gücümün bilincindeyim.

* Bilincimin gerçekliğimi yarattığını biliyorum. Her zaman iyimser bir düşünce şeklini tercih ediyorum.

* Günlük hayatımda bilinçli olarak neşeyi ,memnuniyeti ve huzuru seçiyorum.

TÜM SEVGİMLE…

* Alıntı

KENDİNİZİ KEŞFETMENİN YOLLARINDAN BİRİ BAŞARI GÜNLÜĞÜ TUTMAKTIR.

KENDİNİZİ KEŞFETMENİN YOLLARINDAN BİRİ BAŞARI GÜNLÜĞÜ TUTMAKTIR.

Sonsuz Şifa Bireysel Seansları her derde çare buluyor.

Sunu1sdresdeKendi dönüşümünüzü kendiniz sağlayamıyorsanız

Cavit Çağ’ın uyguladığı
SONSUZ ŞİFA Enerjisi BİREYSEL SEANSI alarak
Geçmişte yaşadığınız olayların
Fiziksel, Ruhsal, zihinsel ve duygusal alanlarınızda biriken toksinlerinden
Bilinçaltınızda oluşan çöp inanç, korku, öfke, acı ve nefretin üzerinizdeki olumsuz etkisiniden, kurtulup
Hayatınıza yeniden Sevinci, Neşeyi, Mutluluğu getirerek, Esnek düşünceler ile yaşam yolunuzu aydınlatarak
Kalıcı kalite ve sağlık getirebilir,
Aynı bedende yeniden sağlıklı olarak doğabilirsiniz.

KENDİNİZİ KEŞFETMENİN YOLLARINDAN BİRİ BAŞARI GÜNLÜĞÜ TUTMAKTIR.

Kendinize bu armağanı alın..

Siz buna LAYIKSINIZ

Tel: 0533 835 2473

(WHATS APP” tan da arayabilirsiniz)

Eğer 18:00-21:00 arası bu telefonu ararsanız,

Herhangi bir ARACI olmadan Cavit ÇAĞ‘la görüşebilirsiniz.

Sevinç, Neşe, Mutlulukla birlikte Sonsuz ŞİFA sizinle olsun.KENDİNİZİ KEŞFETMENİN YOLLARINDAN BİRİ BAŞARI GÜNLÜĞÜ TUTMAKTIR.

 

Related Posts Plugin for WordPress, Blogger...

YORUMLAR

Tavsiye Edilir

KIZILDERİLİLERİN ŞEREF YASALARI

KIZILDERİLİLERİN ŞEREF YASALARI

1 – Dua etmek için güneşle birlikte kalk. Tek başına dua et, sık sık dua …