Home » 06 - Sağlık Konuları » Kendinizi Daha Çok Tanımaya İhtiyacınız Olduğunun 7 İşareti
Kendinizi Daha Çok Tanımaya İhtiyacınız Olduğunun 7 İşareti

Kendinizi Daha Çok Tanımaya İhtiyacınız Olduğunun 7 İşareti

Kendinizi Daha Çok Tanımaya İhtiyacınız Olduğunun 7 İşareti

Kendinizi Daha Çok Tanımaya İhtiyacınız Olduğunun 7 İşareti

Kendinizi tanımak, belki de yapabileceğiniz en zor, fakat en önemli şeydir. Kendinizi iyi tanıyıp tanımadığınızı gösteren bazı işaretler vardır. Tabii ki, süreç tamamen öznel olduğundan, kimse tam bir benlik bilgisi elde edemez. Hem öğrenen, hem de öğrenilecek nesne olmak, buna ulaşmayı zorlaştırır.

Kabul etmek ve kendinize değer vermek, kendinizi iyi tanıdığınıza dair bir işarettir. Aynı zamanda, sadece kendilerini kabul eden ve değer veren kişiler tatmin edici bir hayat yaşayabiliyorlar. Bu nedenle, kendini tanımak çok önemlidir, çünkü eylemleriniz ve hedefleriniz büyük oranda buna bağlıdır.

“Bence bir şekilde, gerçekten kim olduğumuzu öğreniyoruz ve sonra da bu kararla yaşıyoruz.”

 – Eleanor Roosevelt

Eğitim ve çevre bu süreci zorlaştırabilir. Kaçınılmaz olarak, herkes, doğduğu andan itibaren çevresindeki insanlar tarafından yorumlanır. Başka bir deyişle, diğer insanlar bizim kim olduğumuza ve hayatımız boyunca yaptıklarımıza anlam yüklerler.

Bu yorumlanma neredeyse hiçbir zaman doğru olmaz. Bunun sizle değil, o diğer insanlarla daha çok ilgisi vardır. Kendini bilme süreci, kendinizi başkalarının sizi gördüğü şekilden ayırarak başlar. Peki, kendinizi iyi tanıyıp tanımadığınızı nereden bileceksiniz? Aşağıda sizinle birkaç işaret paylaşacağız.

Kendinizi Daha Çok Tanımaya İhtiyacınız Olduğunun 7 İşareti

Kendi doğrunuzu kendinizin dışında arıyorsanız

Kendinizi iyi tanımadığınızın belirtilerinden biri, cevapları, sebepleri veya motivasyonu dışarıdaki faktörlerde aramaktır. Bilgeliğin sizde olduğuna inanmıyorsunuz. İçindeki şeyleri önemsemiyorsunuz ve dışınızdaki şeyleri doğruluyorsunuz.

Duygularınıza, hislerinize ve kaderinize verilen cevapların yalnızca içeride bulunabileceğini fark etmiş veya etmemiş olabilirsiniz. Bu bir başkasından gelirse, hem taraflı olacaktır hem de neredeyse yanlış olacaktır. Hiçbir şeyin ve hiç kimsenin size ne yapmanız gerektiğini veya nasıl hissedeceğinizi söyleme hakkı yoktur. Her şeyin cevabı her zaman sizin içinizdedir.

Kendinizi başkalarıyla kıyaslıyorsanız

Kendinizi başkalarıyla karşılaştırmak, kim olduğunuz ve ne yapabileceğinizle ilgili sorulara cevap vermenin yanlış bir yoludur. Bir şeyi sebepsiz bir şekilde yapamıyorsunuzdur veya tam tersi.

Kendinizi başkalarıyla karşılaştırdığınızda bir tuzağa düşersiniz. Sarı ile maviyi karşılaştırmak mantıklı mıdır? Su ve toprak arasında paralellik kurmak mantıklı olur mu? Karşılaştırma, özellikle de nevrotik bir hale geldiğinde hayal kırıklığına ve kendini sevmenin yanlış bir haline neden olur.

“Evet” veya “hayır” demekten pişman oluyorsanız

Bu, kendinizi tanımadığınızın bir diğer tipik işaretidir. Yaptığınız tüm kararlardan şüphe ediyorsunuz. Büyük ya da küçük önemli değil, her zaman şüpheye düşüyorsunuz. Ve çoğu zaman kendinizi gerçekten istemediğiniz seçeneği seçmiş buluyorsunuz.

Koşullar ya da başka bir kişi tarafından baskı altında hissettiğiniz için “evet” veya “hayır” diyorsunuz. “Hayır” diyorsunuz çünkü çok pervasız olmaktan korkuyorsunuz ve çoğunluğa uymak için de “evet” diyorsunuz. “Evet” ya da “hayır” taahhüdünde bulunmadan önce kalbinizi, zihninizi ya da tecrübelerinizi dinlemiyorsunuz ve sonradan pişman oluyorsunuz.Kendinizi Daha Çok Tanımaya İhtiyacınız Olduğunun 7 İşareti

Güçlü figürlerden onay bekliyorsanız

Kendilerini iyi tanımayan insanlar güçlü figürlerden etkilenirler. Gerçekte, bu insanların kalitesini değerlendirmezler; aksine, onların önemli olduklarını düşünürler ve temsil ettikleri değerlerden bağımsız olarak onaylarını isterler.

Güçlü bir figürün onayını almak, kendini tanımamaktan kaynaklanan bir belirsizliği ortaya çıkartır. Bu, kendi benliğindeki bağı güvensizliklerini giderecek kadar güçlü biriyle değiştirmenin bir yoludur.

Eleştiriden ve dalga geçilmekten aşırı etkileniyorsanız

Kendi eylemlerinizi değerlendirmek için kendi kriterlerinizi geliştirmediğinizden, başkalarının görüşlerine çok fazla değer verirsiniz. Eğer onların görüşü sizi onaylıyorsa, huzur hissediyorsunuz. Fakat sizi eleştiriyorlarsa ya da onaylamıyorlarsa, dünyanız çöküyor.

Başkalarının görüşlerine bağlı olmak, kendi imajınızı bozmanın yüzde yüz garantili bir yoludur. Tabiki hepimiz başkalarının bizi kabul etmesini ve bizi yüksekte düşünmesini isteriz. Ancak bunun bedeli kimliğiniz değildir, çünkü bu noktada, böyle olduğunda hiçbir anlamı olmaz.

Bir hata yapınca ölmek istiyorsanız

Kendinizi iyi tanımadığınızda, kendinizi sertçe yargılama eğiliminde olursunuz. Bilmek anlamaktır ve kendinizi anladığınızda, kararınız daha objektiftir. Sadece sonuçlara değil, aynı zamanda süreçlere, nedenlere ve bunların sonuçlarına bakarsınız.

Kendinizi anlamak, kendinize daha nazik değerlendirme yapmanızı sağlar. Bir hata yaparsanız, kendinizi daha kolay affedebilirsiniz, çünkü bu size öğreten bir tecrübedir. Kendinizi tanımıyorsanız, hatayı bir tehdit olarak görürsünüz. Kendinizi yok etmekten korkarsınız.

Çatışmalara düşünmeden tepki veriyorsanız

Kendilerini tanıyan insanlar çatışmayı pek sevmezler. Sınırlı miktarda duygusal enerjiye sahip olduklarını ve bunu gereksiz şeyler üzerinde boşa harcamayı göze alamayacaklarını bilirler. Bunun tersi, kendilerini tanımayan insanlarda olur: kendilerini tekrar doğrulamanın bir yolu olarak çatışma arayışında olurlar. Ancak asla aşırı büyük olanlar değil.

Kendini iyi tanıma derecesinin bir işareti de kendini kontrol etmektir. Kendinizi tanıyorsanız, duygularınızı nasıl yöneteceğinizi biliyorsunuzdur ve nadiren ani dürtülerle hareket edersiniz. Eğer kendinizi o kadar da tanımıyorsanız, önemsiz durumlara karşı aşırı tepki verirsiniz çünkü her şey tarafından tehdit altında hissedersiniz.

Kendini tanımak, ömür boyu süren bir süreçtir, ancak bunun için harcadığınız herhangi bir çaba buna değer, çünkü bunu yaparken kendinize daha yüksek bir farkındalık, bağımsızlık, özgürlük ve güvenlik seviyesine erişmenize izin veriyorsunuz. Kendinizi, yaşamınızdaki en önemli kişinin gizemleri ve mucizesiyle dolaşma fırsatından mahrum bırakmayın: kendiniz.

Kaynak: https://aklinizikesfedin.com/kendinizi-daha-cok-tanimaya-ihtiyaciniz-oldugunun-7-isareti/

Kendinizi Daha Çok Tanımaya İhtiyacınız Olduğunun 7 İşareti

Kendinizi Daha Çok Tanımaya İhtiyacınız Olduğunun 7 İşareti

Sonsuz Şifa Bireysel Seansları her derde çare buluyor.

Sunu1sdresdeKendi dönüşümünüzü kendiniz sağlayamıyorsanız

Cavit Çağ’ın uyguladığı
SONSUZ ŞİFA Enerjisi BİREYSEL SEANSI alarak
Geçmişte yaşadığınız olayların
Fiziksel, Ruhsal, zihinsel ve duygusal alanlarınızda biriken toksinlerinden
Bilinçaltınızda oluşan çöp inanç, korku, öfke, acı ve nefretin üzerinizdeki olumsuz etkisiniden, kurtulup
Hayatınıza yeniden Sevinci, Neşeyi, Mutluluğu getirerek, Esnek düşünceler ile yaşam yolunuzu aydınlatarak
Kalıcı kalite ve sağlık getirebilir,
Aynı bedende yeniden sağlıklı olarak doğabilirsiniz.

Kendinizi Daha Çok Tanımaya İhtiyacınız Olduğunun 7 İşareti

Kendinize bu armağanı alın..

Siz buna LAYIKSINI

Tel: 0533 835 2473

(WHATS APP” tan da arayabilirsiniz)

Eğer 18:00-21:00 arası bu telefonu ararsanız,

Herhangi bir ARACI olmadan Cavit ÇAĞ‘la görüşebilirsiniz.

Sevinç, Neşe, Mutlulukla birlikte Sonsuz ŞİFA sizinle olsun

Kendinizi Daha Çok Tanımaya İhtiyacınız Olduğunun 7 İşareti
Cavit Çağ çöp duygularınızı alarak yaşama aynı bedende yeniden doğmanızı sağlıyor iletişim 0533 835 2473

Sakın unutma
Fazlası olur, eksiği olmaz
Ne ekersen onu biçersin.

* Cavit ÇAĞKendinizi Daha Çok Tanımaya İhtiyacınız Olduğunun 7 İşareti

 

Related Posts Plugin for WordPress, Blogger...

YORUMLAR

Tavsiye Edilir

Çene Altındaki Gıdıdan Kurtulmak İsteyenler Aşağıdaki Yöntemleri Uygulayabili!

Çene Altındaki Gıdıdan Kurtulmak İsteyenler Aşağıdaki Yöntemleri Uygulayabili!

Aşağıdaki yöntemlerden kendinize uygun ve uygulanabilir gördüğünüz en az üç tanesini sabah öğlen ve akşam …