KAPARİ BİTKİSİ/GEBERE OTU MS HASTALIĞINDA %80 ÇARE OLDUĞU SAPTANDI

kapari bitkisinin MS hastalığına faydaları

Türkiye’de yetişmesine rağmen çok fazla bilinmeyen kapari bitkisinin, Multipl Skleroz (MS) hastalarına çare olduğu bildirildi.
Pamukkale Üniversitesi(PAÜ) tarafından yapılan çalışmalarda, konsantre kapari çayı verilen MS hastası farelerin yüzde 80 oranında iyileştirildiği belirlendi.

MS hastalığı, beyindeki ve omurilikteki sinirlerin yıpranması ve bozulmasıyla ortaya çıkan, görmede bulanıklık, geçici görme kaybı, kolda veya bacakta güçsüzlük, yürüyüşte dengesizlik, ellerde titreme, konuşmada bozukluk gibi belirtiler gösteren, bağışıklık sisteminden kaynaklanan ve doğrudan merkezi sinir sistemini etkileyen bir hastalık. PAÜ Fen Edebiyat Fakültesi Genel Biyoloji Anabilim Dalı Başkanı Prof. Dr. Alaattin Şen, MS hastalığının tedavisinde kapari bitkisinden yararlanabilme yönündeki çalışmayı 1,5 yıldır yürüttüklerini söyledi.

Kapari ürünlerini kullanan hastalarla da temasa geçtiklerini anlatan Şen, çalışmanın ilerleyen bölümünde fareler üzerinde deney yaptıklarını söyledi.

‘FARELER MS’DEN KURTULDU’

Geliştiren ve üretilen ürünlerin deney sonuçlarını aylık takip eden Prof. Dr. Şen ve ekibi, MS’li farelerin hastalıktan kurtulduğu sonucuna vardı. Deneylerde elde edilen sonucun MS hastaları için çok olumlu olduğunu vurgulayan Şen, “MS hastalığında kullanılan ilaçlar var ama daha çok hastalığın ilerlemesini durdurmak ve hastaları bir nevi rahatlatmak için. Çünkü MS hastalığının dünyada bilinen bir tedavisi yok. MS tedavisi için çok büyük ümit vadeden bir çalışma yürüttüğümüze inanıyoruz.” dedi.

‘TEDAVİ BEKLEYEN 40 BİN HASTA VAR’

MS hastalığının sebebi ve kesin tedavisi bilinmezken Türkiye’de yaklaşık 40 bin hasta olduğu tahmin ediliyor. Pizzaya tat vermesi amacıyla kullanılan kapari, yapılan araştırmalar sonucu tedavi bekleyen MS hastalarına umut oluyor. Kapari ürünleri üreten Burdurlu Murat Mıhladız, birçok MS hastasının bu bitki sayesinde sağlığına kavuştuğunu belirtti.

MS hastalığıyla 15 yıl mücadele ettiğini belirten Aysun Tok, kapari kullanarak şifa bulduğunu belirtti.

Hastalığın başlamasıyla ilaç tedavisine başladığını belirten Tok, “İlaç tedavisi fayda vermedi. Sonra kapariyi duyduk. Kapari salamurası, karpuzu ve çayını kullanmaya başladım. Hastalığın yavaş yavaş azaldığını fark ettim. Şuan hiçbir etki kalmadı. MS hastalarına tavsiye ediyorum.” ifadelerini kullandı.

Kapari çayı nasıl demlenir?
 
1 litre doğal kaynak suyumuza kaynatıyoruz ve içerisine 2 çay kaşığı kadar ölçekle kurutulmuş kapari çiçeği ve tomurcuğu ekliyoruz 15 dk süreyle çayımızı ağzı kapalı şekilde demlemeye bırakıyoruz. 15 dakika sonra şekersiz bir şekilde içebilirsiniz. Afiyet olsun.
 
Kapari çayının faydaları nelerdir?
 
MS hastalığının tedavisinde kullanılır.
Kan da oluşan iltihapları temizler.
Antioksidan etkisiyle vücudu temizler.
Kötü kolesterol olarak bilinen LDL’yi düşürür.
Kanserli hücrelerin gelişimini durdurur.
Urik asitin üretilmesini engelleyerek gut hastalığını yok eder.
Hemoroid problemlerinden kurtarır.
 
Kapari çayının fazla tüketilmesi sonucunda etkisi var mıdır?
 
Alerjik reaksiyonu olmayan kimseler her gün aç karna 3 bardak tüketebilir. Bilinen bir toksik etkisi yoktur. Basur problemi olanlar 3 ay boyunca aç karna günlük 3 bardak tüketirse bu problemlerinden tamamen kurtulacaklardır. Kapari bitkisi bilimsel tıp alanında hala sağladığı yararlar çeşitli üniversiteler tarafından araştırılmaktadır. Sizde yukarı da saymış olduğumuz hastalıklardan yaşıyorsanız güvenle kapari bitkisini ve meyvelerini tüketebilirsiniz.

Sevdikleriniz için mutlaka paylaşın..!

 

kaynak: sağlık haberleri

____________________________________________________________________________

Sonsuz Şifa Bireysel Seansları her derde çare buluyor.

Sunu1sdresde

Kendi dönüşümünüzü kendiniz sağlayamıyorsanız

Cavit Çağ’ın uyguladığı
SONSUZ ŞİFA Enerjisi BİREYSEL SEANSI alarak
Geçmişte yaşadığınız olayların
Fiziksel, Ruhsal, zihinsel ve duygusal alanlarınızda biriken toksinlerinden
Bilinçaltınızda oluşan çöp inanç, korku, öfke, acı ve nefretin üzerinizdeki olumsuz etkisiniden, kurtulup
Hayatınıza yeniden Sevinci, Neşeyi, Mutluluğu getirerek, Esnek düşünceler ile yaşam yolunuzu aydınlatarak
Kalıcı kalite ve sağlık getirebilir,
Aynı bedende yeniden sağlıklı olarak doğabilirsiniz.

Kendinize bu armağanı alın..

Siz buna LAYIKSINIZ

Tel: 0533 835 2473

Eğer 18:00-21:00 arası bu telefonu ararsanız,

Herhangi bir ARACI olmadan Cavit ÇAĞ‘la görüşebilirsiniz.

Sevinç, Neşe, Mutlulukla birlikte Sonsuz ŞİFA sizinle olsun.