Hemoroid Bitkisel Tedavisi Nasıl Olur?

Basur oldukça can sıkıcı ve birçok kişide ortaya çıkan bir hastalıktır. Bağırsakların arkasında yada anüsün arka tarafında şişerek meydana gelir. Soğan kürü, atkuyruğu çayı, elma sirkesi gibi çeşitli bitkisel yöntemler basura iyi gelen yöntemler arasındadır. Hemoroide iyi gelen bitkilerden bazıları ise papatya ve karahindiba köküdür. Hareketsiz bir yaşam, özellikle iş hayatında sürekli oturarak çalışmak, az su içmek ve kabızlık hemoroidin sebepleri arasındadır.

Basura Ne İyi Gelir?

Bu rahatsızlığı olan kişiler büyük tuvaletlerini rahat yapamaz yani dışkılama sorunu çekerler. Ayrıca yürümek, koşmak, oturmak, kalkmak gibi günlük hareketleri de kısıtlanır. Zaman zaman basur memelerinde kanama da görülebilir. Bazı şifalı bitkiler, bitkilerle hazırlanan karışımlar yada çeşitli kremler ile bu rahatsızlığı tedavi etmek mümkündür.

Hemoroide iyi gelen bitkisel tedavi yöntemlerinden biri elma sirkesidir. Bir top pamuk üzerine elma sirkesi dökülerek basur oluşan bölge silinirse fayda sağlanabilir.

Hemoroid bitkisel tedavisi için taze çileklerin suyu sıkılarak içilebilir. Taze çilek suyu oldukça yararlıdır. Günde 3 kez bu hastalığın tedavisinde içilebilir.

Bir kabın içine 1 litre yani 5 bardak su koyun. Suyun içine bir avuç papatya ekleyin. 1 saat bekledikten sonra bu su ile oturma banyosu alın.

1 litre suyun içine 50 gram karahindiba kökü koyun. 10 dakika kaynatın. Karahindibayı süzün. Kalan su soğuduktan sonra banyo suyuna karıştırıp kullanın yada kalan suyu bir kaba döküp üzerine 20 dakika kadar oturun. 10 gün bu tedaviyi uygulayın.

Aloe vera özü içeren kremler de basur memeleri için fayda sağlar. Bu kremler düzenli olarak hemoroid bölgeye uygulanabilir.

  4 çay kaşığı viburnum yani kartopu çiçeğini 5 bardak suya koyun ve yarım saat kaynatın. Çiçekleri süzün, suyun ılınmasını bekleyin. Ilınan su ile 10-15 dakikalık oturma banyosu alın. 10 yada 12 gün bu tedavi yöntemini uygulayın. Özellikle kanaması olan hemoroid rahatsızlığı çeken hastalar için büyük fayda sağlar.

Sindirime yardımcı olan ve kabızlığı önleyen nane çayı, kekik çayı da basura iyi gelir. Kabızlığın önlenmesi ile hemoroid bitkisel tedavisi bir nevi uygulanmış olur. Bu çaylardan sık sık içebilirsiniz.

Sarı kantaron yağı ve gingko biloba yağları da basur için fayda sağlar.

Bir parça pamuk alın. Pamuğun üzerine bir miktar hindistan cevizi yağı sürün. Hindistan cevizi yağı ile basur oluşan bölgeyi silin.

Basura İyi Gelen Bitkilerden Biri Atkuyruğu Otu!

Kaynamış olan 3 litre suyun içine 60 gram at kuyruğu bitkisini koyun. 2 saat kadar bitkileri suyun içinde bekletin. Suyu süzün yani bitkileri suyun içinden alın. Ilınmış olan suyla 15 dakika kadar oturma banyosu alın. Bir haftada 3 kez bu uygulamayı yapın. Toplamda 10-13 kez bu oturma banyosunu uygulayabilirsiniz.

Basura İyi Gelen Bitkisel Kür Soğan Kürü!

Basura iyi gelen diğer bir yöntem de soğandır. Orta büyüklükte bir soğanı dörde bölerek 2 litre sütün içine atın. Yarım saat kadar kaynatın. Kaynadıktan sonra soğumaya bırakın. Oturma banyosu alabileceğiniz bir kabın içine soğuyan sütü boşaltın. 12 dakika kadar bu süt ile oturma banyosu alın. Günde bir kez olmak üzere 6 kez bu banyo kürünü uygulayın. Soğan suyu oldukça etkili yöntemler arasındadır.

Hemoroid (Basur) Bitkisel Tedavisi Basura İyi Gelen Diğer Yöntemler Nelerdir?

Tüm bu bitkisel tarifleri uygulamadan önce basur şikayetiniz varsa mutlaka doktora başvurmalısınız. Bazı küçük ameliyatlarla basur yani hemoroid tedavisi kolaylıkla yapılmaktadır.

Basura yakalanmamak için günde 6-7 bardak su içmeli ve aynı zamanda bitkisel gıdalar ağırlıkta olacak şekilde beslenmelisiniz.

Yürüyüş yapmak, fiziksel aktivitede bulunmak yada kilo almamaya dikkat ederek de basura yakalanmayı önleyebilirsiniz.

Gün içinde sürekli oturmayın. Sürekli oturulacak bir iş yapıyorsanız arada kalkıp kısa yürüyüşler yapın.

Bol bol meyve tüketin. Meyve ve sebze tüketimi basur oluşumunu önlemeye yardım eder.

Eğer kabızlık sorununuz varsa kabızlığa çözüm bulmaya çalışın. Çünkü uzun süreli kabızlık, basur yani hemoroid rahatsızlığına sebep olabilir.

Probiyotik bakteri içeren yiyecekler tüketebilirsiniz. Probiyotik bakteriler sayesinde bağırsak florasında yararlı bakterilerin gelişimini sağlayabilirsiniz. Bunun için probiyotik yoğurt, kefir gibi yiyecekler tüketebilirsiniz.

Basur Neden Olur? Hemoroid Kimlerde Görülebilir?

Hemoroid, çok fazla hareket etmeyen, günlük hayatta uzun süre oturan yada kabızlık sorunu çeken kişilerde sıkça görülen bir sağlık sorunudur. Bazı bayanlarda hamilelik sonrası da görülebilir. Sulu yemekleri tüketmek yerine genellikle kuru gıdalar tüketen kişilerde de görülme olasılığı yüksektir. Fazla et tüketmek de basura yani hemoroide sebep olabilir. Aşırı kilo da sebepleri arasındadır.

Basur Belirtileri Nelerdir?

Kaşıntı

Kanama

Şişme

Tahriş

Anüs etrafında ağrı, tahriş

Kan pıhtıları ve anüs çevresindeki şişlikler

Kaynaklar:

Webmd : digestive-disorders/hemorrrhoid-home-care

Webmd : digestive-disorders/understanding-hemorrhoids-treatment

Naturalsociety : home-remedies-for-hemorrhoids-6-natural-treatments

Verywell : hemorrhoid-home-remedies

Sonsuz Şifa Bireysel Seansları her derde çare buluyor.

Sunu1sdresdeKendi dönüşümünüzü kendiniz sağlayamıyorsanız

Cavit Çağ’ın uyguladığı
SONSUZ ŞİFA Enerjisi BİREYSEL SEANSI alarak
Geçmişte yaşadığınız olayların
Fiziksel, Ruhsal, zihinsel ve duygusal alanlarınızda biriken toksinlerinden
Bilinçaltınızda oluşan çöp inanç, korku, öfke, acı ve nefretin üzerinizdeki olumsuz etkisiniden, kurtulup
Hayatınıza yeniden Sevinci, Neşeyi, Mutluluğu getirerek, Esnek düşünceler ile yaşam yolunuzu aydınlatarak
Kalıcı kalite ve sağlık getirebilir,
Aynı bedende yeniden sağlıklı olarak doğabilirsiniz.

Kendinize bu armağanı alın..

Siz buna LAYIKSINIZ

Tel: 0533 835 2473

(WHATS APP” tan da arayabilirsiniz)

Eğer 18:00-21:00 arası bu telefonu ararsanız,

Herhangi bir ARACI olmadan Cavit ÇAĞ‘la görüşebilirsiniz.

Sevinç, Neşe, Mutlulukla birlikte Sonsuz ŞİFA sizinle olsun.

Cavit Çağ çöp duygularınızı alarak yaşama aynı bedende yeniden doğmanızı sağlıyor iletişim 0533 835 2473

Yaptığımız hatalardan dersler çıkarmak, Ocakta hazırlanan yemek gibidir. Hatalarından Ders alamayan yanar KÜLE döner, Ders alan ise pişer lezzetli bir AŞA döner.

*. Cavit ÇAĞ