Güneş Yanığı Sedef Egzama Deri Soyulmaları İçin Doğal Tedavi

Zaman zaman ellerinizde ve ayaklarınızda deri soyulmaları, egzama, sedef, güneş yanığı gibi deri sorunları ve deri soyulmaları gibi sorunlar olabilir.Zamanınız az ve ilaç kullanmak istemiyorsanız bu doğal tedavi yöntemi,en etkili gıdalar ve  tavsiyelerimizi uygulamanızı öneriyoruz.

1: Güneş Yanığı

Uzun süre güneşe maruz kalmak sebebiyle mor ötesi ışınlar cildinize zarar verebilir.Kızarma, deri soyulması gibi sorunlar olabilir. İleri seviyede baş dönmesi,mide bulantısı gibi durumlar meydana geldiğince öncelikle doktora danışmalısınız.Normal şartlarda hafif güneş yanıkları 1 haftaya kadar iyileşmektedir. Bu süreci hızlandırmak için aşağıdaki tarifleri uygulayabilirsiniz.

Güneş yanığı sorunlarında ilk olarak soğuk suyla duş almanızı tavsiye ediyoruz.Ayrıca yanmış belli bölgeye soğuk buz uygulanabilir. Bu süreçte güneş ışığından mümkün olduğunca uzak durmaya çalışın.

Soğutulmuş siyah çay yanmış kısma sürmek faydalı olacaktır.Çayda bulunan bileşenler cildinizin tazelenmesini hızlandıracaktır.

2: Kuru Cilt

Deri soyulmaları ve deri dökülmeleri cildiniz çok kuru olmasından da meydana gelebilir.Çok kuru cilt kaşınma fazla olabilir bu sebeple deri dökülmeleri olabilir.

Duş alırken çok sıcak su kullanmayın ve 10 dakikadan fazla duşta durmayın.

Parfüm, alkol ciltteki doğal yağları kaldıran etkiye sahiptir. Direk olarak cildinize temas ettirmeyiniz.

Kuru cilt ve deriyi soymayın, badem yağı veya zeytin yağı yoksa nemlendirici kremler kullanabilirsiniz.Hindistan cevizi yağı bu konuda etkili olacaktır.

3: Ayak Mantarları

Özellikle ayak parmakları arasında  kaşıntı,deri soyulması,çatlamış bir halde olmaktadır. Evdeki diğer kişilere bulaşabileceği için derhal önlem almanız gereken bir rahatsızlıktır. İlaç kullanmanızı tavsiye ederiz ancak doğal tedaviden yanaysanız tavsiyelerimizi okuyun.

Sarımsaklar, içeriğindeki kükürt ile etkili bir tedavi olacaktır. Yapılan araştırmalarda sarımsak kullanan 100 kişiden 70′ i 1 haftada ayak mantarlarında kurtulduğu gözlenmiştir.

Çay ağacı yağı, sporcularında kullandığı ve ayak mantarlarını önlemek için etkili tedavilerden biridir. Çay ağacı yağını zeytinyağı ile karıştırarak hafifletebilirsiniz. Bazı insanlar çay yağına cilde ağır gelebilir.

Tarçın banyosu olarak adlandırılan 4 adet tarçını 45 dakika suda kaynatın ve ılık olduktan sonra bu suya ayaklarınızı sokun.2-3 günde bir yapacağınız bu tedavi ile mantarlardan kolayca kurtulacaksınız.

4: Sedef Rahatsızlığı

Ciltte gümüş rengi pulsu bir yapı oluşmasıdır.Sigara,alkol ve hormonal bazı değişimler sedefe sebep olabilir.Genel olarak kesin bir tedavi yöntemi ve kaynak az olsa da papatya uçlarını suda kaynatarak bu suyu cildinize sürmenizi tavsiye ediyoruz.Papatya antioksidanlar açısından zengin yapısı sedefi tedavide yardımcı olacaktır.

5: Egzama

Egzema sorunu için;

Parfümleri deriye sürmekten kaçının.

Sık sık nemlendirici kullanın.

Evinizi bolca havalandırın.

Duş sürenizi kısaltın ve suyun sıcaklığını azaltın.

Yulafı suyla karıştıran süzdükten sonra bu suyu cildinize sürmek egzamayı hafifletecektir.

 

Mutlu ve sağlıklı günlere.. Gıda Müh. Emir Kaboğlu

Sonsuz Şifa Bireysel Seansları her derde çare buluyor.

Sunu1sdresdeKendi dönüşümünüzü kendiniz sağlayamıyorsanız

Cavit Çağ’ın uyguladığı
SONSUZ ŞİFA Enerjisi BİREYSEL SEANSI alarak
Geçmişte yaşadığınız olayların
Fiziksel, Ruhsal, zihinsel ve duygusal alanlarınızda biriken toksinlerinden
Bilinçaltınızda oluşan çöp inanç, korku, öfke, acı ve nefretin üzerinizdeki olumsuz etkisiniden, kurtulup
Hayatınıza yeniden Sevinci, Neşeyi, Mutluluğu getirerek, Esnek düşünceler ile yaşam yolunuzu aydınlatarak
Kalıcı kalite ve sağlık getirebilir,
Aynı bedende yeniden sağlıklı olarak doğabilirsiniz.

Kendinize bu armağanı alın..

Siz buna LAYIKSINIZ

Tel: 0533 835 2473

Eğer 18:00-21:00 arası bu telefonu ararsanız,

Herhangi bir ARACI olmadan Cavit ÇAĞ‘la görüşebilir daha ayrıntılı bilgi alabilirsiniz.

Sevinç, Neşe, Mutlulukla birlikte Sonsuz ŞİFA sizinle olsun.

Sonsuz Şifa uzmanı Cavit Çağ çöp duygularınızı alarak yaşama aynı bedende yeniden doğmanızı sağlıyor iletişim 0533 835 2473

Kendini

Alacaklı hissettiğin

 ilişkiler kurma.

Karşılık beklerken

 Ömrün

Tükenir gider.

* Cavit ÇAĞ