Home » 07 - Ruhsal Mesajlar » FARKINDA OLMAK, ALİM OLMAK DEMEK DEĞİLDİR.
FARKINDA OLMAK, ALİM OLMAK DEMEK DEĞİLDİR.

FARKINDA OLMAK, ALİM OLMAK DEMEK DEĞİLDİR.

FARKINDA OLMAK, ALİM OLMAK DEMEK DEĞİLDİR.

Biz küçükken hasta olduğumuzda rahmetli babaannem baş parmağını göbeğimize koyar, nazar duası okur, bazen de kurşun döker “nazar değmiş” derdi.. Bizse ne yaptığını pek de anlamaz; bazen kikirder, bazen şaşkın bakar ama her nasılsa iyileşirdik.. O zamanlardan aklımda kalan ve bugün de sıkça kullandığım bir atasözü var: Hayır söyle işine, hayır gelsin başına.. İşte size çekim yasası, bundan iyi nasıl anlatılır ki.. Benim yaşlı bilge babaannem “sır”rı çözmüştü ve sözlerinin hayatına olan etkisinin farkındaydı…

Peki biz ne yapıyoruz?…..

Değişime karar veriyor, hayatımızın her alanında denge ve huzur yaratmaya çalışıyorken bizim için en önemli hususlardan biri “farkında olmak”. Farkındalık derken sözünü ettiğim öyle çok ruhani birşey değil; basit ve temel bir yaklaşımı paylaşmak istiyorum:

Bedenimizin bize verdiği mesajların farkında olalım. Boynumuz neden sürekli tutuluyor, hangi konuda esnek değiliz; kulağımız neden ağrıyor, neyi duymak istemiyoruz; tansiyonumuz neden yüksek, hangi duygusal sorunlarımız çözülmeyi bekliyor?

Mesela içimize atıp kimseyle paylaşmadığımız veya bastırdığımız / yuttuğumuz duygular, yeni şeylere karşı korkularımız gastrit, ülser gibi mide rahatsızlıklarına yol açıyor. Uzun süren kızgınlıklar, nefretler, öfkeler zamanla kansere dönüşüyor. Bu nedenle duyguları paylaşmak, konuşmak, insanları affetmek mükemmel birer ilaçtır düşüncesindeyim..

Dişetleriniz kanıyorsa verdiğiniz kararlardan memnun değil ya da sürekli dişlerinizden şikayet ediyorsunuz karar vermekte zorlanıyor olabilirsiniz. Kararsız kalmak endişe içinde olmayı getirir, karar vermekse gerekirse vazgeçmeyi / kaybetmeyi bilmektir. Verdiğimiz kararları sürdürüp tamamlamak, doğru bir karar verdiğimize bilerek güvenle beklemek önemlidir.

Evrenin bizim için en uygun çözüm getireceğine inanmak, sorunları büyütmeden kendi çözümlerimizi bulmak yolunda eylemde bulunmak önemlidir. Geçen yıl küçük ayrıntılara öyle dalmış ve kendiliğinden çözülebileceklerine gözlerimi öyle kapatmıştım ki, zavallı minik ayak parmaklarım günlerce ağrımıştı..

Ruh, beden ve zihin üçgeninde “iyi ve dengede olmak” için;

Yaşamımızda herşeyin yolunda gittiğine, ihtiyaç duyduğumuz herşeyin bize geleceğine inanıp güvenmek, kendimizi olduğumuz gibi sevmek, kabul etmek ve onaylamak, olayları ve insanları olduğu gibi kabul etmek,
geçmişten kurtulup diğer insanları ve kendimizi affetmek,
enerjimizi hep üst seviyelerde tutmak,çözümler üretip karar verip eylem planımızı yapmak, gerektiği hallerde planımızı değiştirmek,ve de duygularımızı paylaşmak, kendimizi ifade etmek ve gerekirse bunun için yardım istemek bilgelik, akıllılık ve terapidir; kendimize verdiğimiz değerdir diye düşünüyorum….

Zihnimizde dönüp dolaşan onlarca düşüncenin farkında olalım: Günler hatta belki aylardır yapılmayı bekleyen ufak tefek birsürü iş, isteyip de yapamadıklarımız, yapmak zorunda olduğumuzu düşündüğümüz işler / görüşmeler / konuşmalar.. Hepsini ayıklayıp temizleyip sıraya koyup yapsak zihnimiz rahatlasa nasıl olur?

Ruhumuzun farkında olalım: “Hayat gailesi” derken onu dinlendirmeyi ihmal etmeyelim, meditasyon yahut kendimizce geliştirdiğimiz ritüellerle ruh – beden – zihin dengesini kuralım; hepsi bir olsun, ne biri ileri gitsin, ne de öbürü geride kalsın..

Evimizin, işyerimizin, arabamızın, yaşadığımız fiziksel ortamların farkında olalım: Temiz, düzenli ve organize bir ortam temiz – düzenli ve dingin bir beden ve zihin demektir..

Söylediklerimizin / düşündüklerimizin farkında olalım: Ağzımızdan çıkan sözcükler, aklımızdan geçen düşünceler negatif ve karamsar mı yoksa pozitif ve neşeli mi? Hangisi bizi daha iyi hissettiriyor, duygularımızın ne kadar ayrımındayız? Duygularımızı takip edelim, bakalım onları yaratan hangi düşüncelerimiz?

Farkında mısınız, hayatımız bütün bu alanlarda gideceğimiz yöne bağlı, yolumuz açık OLsun..

Alıntı

FARKINDA OLMAK, ALİM OLMAK DEMEK DEĞİLDİR.

Sonsuz Şifa Bireysel Seansları her derde çare buluyor.

Sunu1sdresdeKendi dönüşümünüzü kendiniz sağlayamıyorsanız

Cavit Çağ’ın uyguladığı
SONSUZ ŞİFA Enerjisi BİREYSEL SEANSI alarak
Geçmişte yaşadığınız olayların
Fiziksel, Ruhsal, zihinsel ve duygusal alanlarınızda biriken toksinlerinden
Bilinçaltınızda oluşan çöp inanç, korku, öfke, acı ve nefretin üzerinizdeki olumsuz etkisiniden, kurtulup
Hayatınıza yeniden Sevinci, Neşeyi, Mutluluğu getirerek, Esnek düşünceler ile yaşam yolunuzu aydınlatarak
Kalıcı kalite ve sağlık getirebilir,
Aynı bedende yeniden sağlıklı olarak doğabilirsiniz.

Kendinize bu armağanı alın..

Siz buna LAYIKSINIZ

Tel: 0533 835 2473

Eğer 18:00-21:00 arası bu telefonu ararsanız,

Herhangi bir ARACI olmadan Cavit ÇAĞ‘la görüşebilirsiniz.

Sevinç, Neşe, Mutlulukla birlikte Sonsuz ŞİFA sizinle olsun.

FARKINDA OLMAK, ALİM OLMAK DEMEK DEĞİLDİR.
Sonsuz Şifa uzmanı Cavit Çağ çöp duygularınızı alarak yaşama aynı bedende yeniden doğmanızı sağlıyor iletişim 0533 835 2473

Kendini TANI.
Her kimi ne ile YARGILIYORSAN,  aynı şeyi kendinde ARA.
Bunu fark edip KABULENECEK kadar dürüst olabilir ve

değişmeyi seçersen,

YOLUN hep açık olacaktır…
Her kime öfkeliysen,

öfkelendiğin şeyin ne olduğunu ANLA

ve bunu kendinde BUL.
Bulduğun her şeyden özgürleş.
NASIL mı?

İçindeki Işık kaynağına teslim OL! ..
O senin için her şeyi yapacaktır.
Sevgi ve Işık her AN seninledir…
YALNIZCA bunu hisset…

Unutma ki;
HAYATA Yalnızca Mutluluğu arayan gözlerle bakarsan,
ONU bulursun

*Cavit Çağ

FARKINDA OLMAK, ALİM OLMAK DEMEK DEĞİLDİR.

Related Posts Plugin for WordPress, Blogger...

YORUMLAR

Tavsiye Edilir

İNSAN ZİHNİ DÜŞÜNEBİLDİĞİ HER ŞEYE ULAŞIR

İNSAN ZİHNİ DÜŞÜNEBİLDİĞİ HER ŞEYE ULAŞIR

Kendimi mıknatıs bir gibi düşünürsem, mıknatısın bir çekim gücü vardır. Çekim yasasına görede en çok …