Home » 04 - Tamamlayıcı Tıp » ENERJİNİN ŞİFA GÜCÜ
ENERJİNİN ŞİFA GÜCÜ

ENERJİNİN ŞİFA GÜCÜ

ENERJİNİN ŞİFA GÜCÜAslında günlük hayat içinde yapılan çoğu şey bir çeşit enerji alışverişi ile olur: yürümek isteyince, bu isteği bir dizi uyarı beyne ulaştırır. Bu ulaştırma sırasında birçok hücre birbirinden bilgi alıp birbirine bilgi verir; yani birbirinden enerji alır ve verir. Ve sonunda bacak, diz, ayak ve ayak bilekleri hatta ayak parmakları isteği – emri – itici enerjiyi alır ve insan yürümeye başlar. Yürümek, aynı zamanda enerji vermek demektir. Ve bunu destekleyen, bu hareketi sağlayan enerji sadece vücudun içinden değil, etraftan da gelir. Etrafta ağır bir hava veya koku varsa hareket ağırlaşır, hatta imkansızlaşabilir. Ancak etrafta hafif bir hava, hatta hoş kokulu esinti varsa, yürümek olağanüstü şifadır denebilir.

Etraftaki enerjilere duyarlı olunması, vücudun etraftaki enerjilere nasıl tepki verdiğinin takip edilmesi uygun olur. Çünkü mekan ile insan arasındaki enerji alış verişi, doğrudan hisseden ve yaşayan vücuttur. Örneğin, vücudun iyi hissetmediği, düşük veya karmaşık enerjisi olan mekanlarda (örneğin – pazarda, alış-veriş merkezlerinde, futbol maçları izlenen yerlerde vs.) uzun süre bulunulmamalıdır. Özellikle bedensel veya psikolojik bir rahatsızlık yaşayan insan sağlığı veya birçok şeye çok duyarlı bebek ve çocuk sağlığı için, mekan enerjisine daha çok dikkat edilmelidir.

Evin kokusunun yüksek enerji frekansı taşıyan, evi arındıran kokular taşımasına özen gösterilmelidir. Bunun için tütsü veya beyaz mum kullanılabilir. Mumun canlı ateşi odanın, evin frekansını yükseltir ve mekanı temizler. Böylece hem ortamın, hem de insanların ruhunu canlandırır. Benzer şekilde tütsü ise içine çekilen havayı arındırıp ferahlığını sağlayarak ortamın enerjisini yükseltir.

Genelde, bir önceki gün giyilen kıyafet, kötü kokmasa da, önceki günün olumlu, olumsuz tüm enerjilerini, yorgunluklarını taşır. Bu nedenle, unutmak istenen olayların yaşandığı, tekrar enerjisine girmek istenmeyen bir günden sonra kıyafeti yıkamak veya açık havada havalandırmak gerekir. Aksi takdirde, olumsuz düşünceler önceki güne ait bir leke gibi yakayı bırakmayabilir.

Etraftan alınan enerjinin iyi olması için gayret etmekten daha çok, insan etrafa verdiği enerjinin temizliği için gayret etmelidir. Çünkü insan ne kadar yüksek frekanslı enerjiler taşıyorsa, ona gelen enerjiler de o kadar yüksek olurlar.

Önceki günden kalan yemek, buzdolabında saklansa da, yine enerji bakımından önceki günün faydasını taşıyamaz. Çünkü sebze ve meyve dalından koptuktan veya pişirildikten sonra, eğer özel bir işlem görmemişse (Mor Enerjiyle sarıp korumak gibi), cansızlaşmaya yani yüksek enerjisini kaybetmeye başlar. Özellikle gelişim çağındaki çocukların veya hastaların vücutlarında, sürekli bir yenilenme ve gelişme çalışmaları olduğu için, mümkün olduğunca birkaç gün beklemiş yemek yememesi gerekir. Eğer mecbur kalınmışsa, bu yemeğin enerjisinin yükseltilmesi için, yemeğe sevgi enerjisi gönderilebilir.

Sevgi çok özel bir şifa kaynağıdır. Sevginin kendi özel bir Şifa Enerjisidir denebilir. Ruhsal bir insan, Ruhsal Sevgi Enerjisi ile kendine ve etrafındaki birçok insana şifa verebilir. Tarihin en eski zamanlarından beri, birçok dilde, “Sevgi Gücünün büyüklüğü” ifade edilir. İnsanoğlunun tanık olduğu en büyük Sevgi Gücü şifacılıktır. Sevgi, sevgiliyi olduğu gibi, çocuğu da, yaşlıyı da, hastayı da iyileştirebilir. Şifa gereken herhangi bir konuda, Sevginin yürekten eksik edilmemesi gerekir. Onun bir damlası bile, binlerce ton su taşıyan denizler kadar arındırıcı ve şifacıdır.

Evdeki çiçeklerin enerjilerini kontrol etmek gerekir. Evde bulunduğu yerini sevmemiş veya evin içinde olmayı hiç istemeyen bir çiçek, canı acıdığı ve mutsuz olduğu için, etrafa negatif enerjiler saçmaya başlayabilir. Bu nedenle evdeki çiçeklerin enerjilerini, hallerini takip etmek, evin ve bireylerin genel sağlığını da doğrudan etkiler.

Benzer bir konu, evde beslenen evcil hayvanlar için de geçerlidir. Özellikle küçük bebeği veya çocuğu veya hastası olan aileler, ya bu dönemde hiç hayvan barındırmamalıdır ya da frekansı ile tam uyuşulabilen bir hayvan barındırmalıdır. Bir hayvanın frekansı ile tam uyuşabilmenin anlamı, onunla konuşabilmek, ona ait tüm enerjilerin farkında olmak, ona ait tüm bu enerjilerin pozitif olduğundan emin olmak demektir. Çünkü hayvanın enerjisini kontrol etmek, ondan emin olmak çok mümkün değildir. Özellikle, bir evde ruhsallık ön plana alınmaya başlanıyorsa, o evin enerjilerinin kontrol edilmesi, enerjilerden emin olunması gerekir. Ruhsal arınmayı sağlayabilmek için gerekiyorsa ve bu zor olsa da, hayvanları (özellikle kedileri, akvaryum balıkları, terraryum kaplumbağaları ve çeşitli amfibiya sürüngenleri vs.) en azından evin içinden uzaklaştırmak gerekir.

Yaşam alanlarının temizliği, güzel ve renkli çiçeklerle, ruhsal tablolarla donatılmış olması doğrudan şifa kaynağıdır. Özellikle hastanelerde tek düze odaların ve perdelerin yerine, yaşamın renklerini ve Yüce duygularını uyandıran ve canlandıran dekorasyonlar olmalıdır. Odada, Yücelik taşıyan sadece bir tablo bulunması bile, temizliği ve şifayı tek başına sağlayabilir.

Doğanın renkleri ile uyumlu giyinmek çok önemlidir. Birinin ölümü zamanında insanların siyah renkte giyinmesi, çok yanlış bir davranıştır. Siyah renk karanlığı simgelediği için üzücü ve boğucudur. Oysa bedensel bir ölüm olduğunda, başta ölen kişinin ve onun tanıdıklarının ihtiyacı olan son şey, üzüntüyü artıran renklerdir.

Bir başka değişle, renklerin de şifa enerjileri vardır. Giyimde, dekorasyonda vs… hangi renk kullanılsa veya sadece hayal edilse, o renge uygun şifa insanı doldurur.

Yeşil renginin Enerjisi, asıl ve gerçek şifa kaynağıdır. Rahatsızlık zamanlarında yeşilin herhangi bir tonunda giyinmek ve onun temiz ve arındırıcı enerjisini bedenin tüm hücrelerinde hayal etmek çok faydalı olur. Veya benzer şekilde yeşilliğin, ormanın içinde yürümek de hastalıklara karşı gerçek şifayı sağlayabilir. Bu nedenle her tipte hastanelerin, sağlık merkezlerinin yeşile, doğaya, ağaca önem vermesi, özenle bakılan kendi bahçesinin olması çok önemlidir.

Pembe rengin Enerjisi, insana sevgi şifası sunar. Psikolojik sorunlar yaşanan zamanlarda açık pembe veya açık turuncu renkte giyilmesi veya o rengin hayal edilmesi rahatlatıcıdır. Uzak yerlerde sevgiye ihtiyacı olan herhangi birine, savaşta acı çeken bir çocuğa, yalnızlıktan acı çeken bir sevgiliye, hasta birine, özlem duyulan anneye – babaya ve daha birçok kişiye yoğun sevgi göndermek mümkündür. Bunun için, o insanı yoğun pembe renkli bir kürenin içinde hayal etmek, içten, yürekten sevgi göndermek, kişinin tam o anda sevgiyi hissetmesini sağlar. Bu aynı zamanda Sevgi Şifası ve Enerjisi göndermek için güzel bir yoldur. Çünkü Sevgi Şifası ve Enerjisi ile çözülemeyecek bir sorun yoktur!

Mor rengin Enerjisi, insana ruhsal şifa sağlar. Özellikle içindeki mavi tonu azaltılmış pembe tonu daha yoğun olan tonda mor rengi, doğrudan insanın ruhunu arındıran ve koruyan özelliğe sahiptir. Negatif duygu ve düşüncelerden arındırmak ve bu tip olumsuzluklardan korunmak istenen bir mekanda bu renk kullanılabilir.

Mavi rengin Enerjisi, her tonda mavi, ruhsal güç ve özellikle bedensel güç sağlar. Özellikle hastaların ve çocukların bu rengi kullanması, hayal etmesi çok faydalıdır.

Sarı rengin Enerjisi, insanın Yürek Işığını artırır. Bir başka değişle, Ruhsal Gücün korunmasını ve artmasını sağlar. Böylece birçok çeşit olumsuzluğun çözülmesi için genel bir güç ve Ruhsal Bilgelik sağlar.

Beyaz rengin Enerjisi, hemen her insanın tahmin edebileceği gibi, temizlik sağlar. Hem bedensel, hem de Ruhsal Temizlik sağlamak ve Ruhsal Sevgiyi insanlara ve diğer tüm canlılara dağıtmak için çok uygun bir renktir. Saflığın, temizliğin ve Ruhsallığın sembolüdür.

Daha birçok rengin, hatta birçok tonun kendi şifası bulunuyor. Renklerin Ruhlara açık olan bu dünyasını keşfetmek, pratik olarak uygulamak, geliştirmek ve etrafa yaymak çok önemlidir.

Ruhsal Enerjinin Şifa Gücü yüksek ve değerli bir konudur. Bu nedenle yanlış kullanımlardan korunması gerekir. Son zamanlarda çakraların enerji dengesi birçok insanın ilgi alanına girmeye başladı. Çakralar içinde ve etrafında bulunan bu özel enerjiler insan vücudunun, psikolojisinin ve ruhunun dengesini, ahengini sağlıyor. Bu yaşam enerjilerine, birileri tarafından müdahale edilmesi çok zararlı sonuçlar yaratabilir. Çakralardaki enerjinin gerçek şifasını, insanın kendi, kendi ruhuyla sağlamalıdır. Aksi takdirde ne kadar iyi niyetli bir yardım amacı taşısa da, başka bir insanın çakralarındaki enerjiyi ve enerji dengelerini ayarlamaya çalışmak, kesinlikle sağlıksızdır ve kalıcı bir çözüm değildir; daha kötüsü ise bu tip bir müdahale ölümcül sonuçlara yol açabilir. Bu konuda en iyi niyetli yardım, karşıdaki kişinin ruhunu canlandırmaktır ve böylece kişi kendi çakralarının enerji dengesini yine kendi Ruhsal Enerjisi ile sağlayacaktır.

Enerjinin en önemli şifa kanallarından biri Kadınsal Enerjidir ve özellikle bu Yeni Kadın Çağı’nda Kadınsal Enerjinin ortaya koyduğu güçtür. Evet, Kadınsal Enerji en önemli şifa kaynaklarındandır. Kadın – Anne, ruhsallaştığı sürece Sonsuz Şifa Kaynağı olabilir. Erkeği de bu yolda teşvik edip, onun da bu yeteneğini ortaya çıkartmasına yardımcı olabilir.

Çağın taşıdığı bu büyük gücü, bilinçli şekilde toplumun yararı ortaya çıkarmak ve her şeyi olumlu, pozitif, şifalı ve Yüce hale dönüştürmek mümkündür

Alıntıdır.

ENERJİNİN ŞİFA GÜCÜSonsuz Şifa Bireysel Seansları her derde çare buluyor.

Sunu1sdresde

Kendi dönüşümünüzü kendiniz sağlayamıyorsanız

Cavit Çağ’ın uyguladığı
SONSUZ ŞİFA Enerjisi BİREYSEL SEANSI alarak
Geçmişte yaşadığınız olayların
Fiziksel, Ruhsal, zihinsel ve duygusal alanlarınızda biriken toksinlerinden
Bilinçaltınızda oluşan çöp inanç, korku, öfke, acı ve nefretin üzerinizdeki olumsuz etkisiniden, kurtulup
Hayatınıza yeniden Sevinci, Neşeyi, Mutluluğu getirerek, Esnek düşünceler ile yaşam yolunuzu aydınlatarak
Kalıcı kalite ve sağlık getirebilir,
Aynı bedende yeniden sağlıklı olarak doğabilirsiniz.

Kendinize bu armağanı alın..

Siz buna LAYIKSINIZ

Tel: 0533 835 2473

Eğer 18:00-21:00 arası bu telefonu ararsanız,

Herhangi bir ARACI olmadan Cavit ÇAĞ‘la görüşebilirsiniz.

Sevinç, Neşe, Mutlulukla birlikte Sonsuz ŞİFA sizinle olsun.

ENERJİNİN ŞİFA GÜCÜ
Sonsuz Şifa uzmanı Cavit Çağ çöp duygularınızı alarak yaşama aynı bedende yeniden doğmanızı sağlıyor iletişim 0533 835 2473

Sorunlarını,
Bir daha gözden geçir…
Belki atladığın,
Önemsiz gördüğün bi şey
Çözümün kendisidir…!
Mesela..
Gülmek gibi…!
Sarılmak gibi…!
Paylaşmak gibi…!
Affetmek gibi…!
Güvenmek gibi…!
Sevmek gibi…!

* Cavit ÇAĞ

ENERJİNİN ŞİFA GÜCÜ

Related Posts Plugin for WordPress, Blogger...

YORUMLAR

Tavsiye Edilir

Bir Dengeleme Ritüeli

Bir Dengeleme Ritüeli

Bir Dakikalık Mola Gözlerinizi kapayın ve ellerinize odaklanın.. Ellerinizi üstüste gelecek şekilde tam göğsünüzün ortasında …