Duygusal özgürleşme tekniği (EFT) kursu ders 3. * Cavit Çağ

GÜLÜMSE! | Sonsuz Şifa

Duygusal özgürleşme tekniği (EFT) kursu ders 3. Yayınlandı

Yukarıdaki URL’yi tıklayarak YouTube kanalıma giderek abone olursan beni sevindirmiş kendinizi ödüllendirmiş olursun. Abone olduğun için şimdidenTeşekkür ederim

Dün kısaltılmış Duygusal Özgürlük Yöntemini tarif etmiştim size. Burada, hatırlarsak eğer 4 temel adım vardı:

1)Sorunu tanımlamak ve ölçmek

2)Hazırlık aşaması

3)Bir tur tıklama

4)Değerlendirme ve kalan uygulamaya devam etme.

Bugün biraz daha bu 4. aşamaya değineceğim.

Değerlendirme dediğimiz adımda, 1. adımda 10 üzerinden ilk verdiğimiz rahatsızlık düzeyi notuna göre, şu anda durum ne, bunu değerlendiriyoruz. Yani, diyelim ki ilk verdiğimiz not 7 idi, şimdi 5’e mi düştü, 0’a mı düştü, değişmedi mi arttı mı ona bakıyoruz. Ve sonra ne yapacağımıza karar veriyoruz. Rahatsızlık düzeyi 0’a düştüyse, sorun çözüldü, başardık. Rahatsızlık düzeyi biraz düştü, ama tamamen 0 değilse henüz, hatırlatıcı ifadeyi “kalan sorun” diye değiştirerek, tamamen 0’a düşene kadar birkaç tur daha devam ediyoruz. Bunda da sorun yok.

Peki, rahatsızlık düzeyi değişmeden kaldı ise veya hatta arttı ise ne yapacağız? Bu durumda acemi bir DÖY uygulayıcısı “işe yaramadı” diyip bırakabilir. Ancak usta bir DÖY, biraz daha dedektiflik yapıp, başkasının zorlanıp havlu attığı çeşitli durumlarda da, biraz daha fazla dikkat ve çaba ile başarılı sonuçlar alabilir.

Şimdi bu durumları daha detaylı inceleyelim:

Eğer rahatsızlık düzeyi aynı kaldı ise: Bağımlılıklar, depresyon, özgüven eksikliği gibi pek çok durumda, Psikolojik Ters Akım geçmemiş olabilir. Bu da iyileşmeyi engeller. Bu durumda, Hazırlık Aşamasını daha çok, daha fazla vurgulayarak (mesela hazırlık ifadesini bağırarak tekrarlamak) ya da ifadeyi değiştirip daha meseleyi 12’den vuran bir hale getirmek gibi yöntemler denenebilir.

Yeterince net tanımlanmış spesifik bir konuya odaklanmamışsınızdır. Bu durumda, daha detaylı bir alt başlık seçin, mümkünse, olayı zihninizde kısa bir film gibi canlandırın ve belirli net bir olaya veya duruma özel olarak tıklayın. Eğer bu ikisi de işe yaramıyor gibi görünüyorsa ve sorununuz kronik (sürekli) bir sorunsa, her gün düzenli olarak DÖY uygulamaya devam edin. Kısa sürede sonuçlar gözlenemez olsa da, 3 ay veya daha uzun süre uygulamada, bir şekilde faydasını görmeye başlayabilirsiniz.

Eğer rahatsızlık düzeyi arttı ise, bu genellikle, başta yüzeydeki bir sorunu ele aldığınızı, onu çözdüğünüzü veya en azından kısmen rahatlattığınızı, fakat bu sorunun bağlantılı olduğu daha derin bir sorunun ortaya çıktığının işaretidir. Uzun süre bastırılan duygular, bir soğan gibi, tabaka, tabaka başka görünümler alabilir ve asıl merkezdeki soruna yaklaştıkça, duygusal rahatsızlık geçici olarak artabilir.

Bu durumda da yöntemi uygulamaya devam edin. Bu tür durumlar genellikle daha derin ve çok yönlü sorunlarınızı çözmek için harika fırsatlardır. Sonuna kadar gittiğinizde, hayatınız önemli bir alanda köklü bir değişim geçirebilir.

Eğer dün verdiğim talimatlarla, bugün verdiğim bilgileri birlikte kullanırsanız, biraz pratikle, %80’in üzerinde başarılara ulaşmanız hiç de zor değil! Elbette daha ince noktalar da var, sizlere daha sonra da aktaracağım, ama bu kadar bilgi de sizin için iyi bir başlangıç yapmaya yeterli.

Şimdi, uygulama olarak, kendi seçtiğiniz sorununuzla ilgili olarak, Duygusal Özgürlük Yöntemleri’ni, uygulayın ve küçük de olsa bir sorununuzu hemen şimdi çözün!

Yarın tekrar görüşmek üzere.

  • Cavit Çağ

Sonsuz Şifa Enerji uzmanı Cavit Çağ yorumları ile bütün sorularınıza cevaplar veremeye çalışıyor Takip etmek için Abone olursanız bu hizmetten kolaylıkla faydalanabilirsiniz ABONE olduğunuz için şimdiden Teşekkür ederim

Kendi dönüşümünüzü kendiniz sağlayamıyorsanız Cavit Çağ’ın uyguladığı SONSUZ ŞİFA Enerjisi BİREYSEL SEANSI alarak

Geçmişte yaşadığınız olayların Fiziksel, Ruhsal, zihinsel ve duygusal alanlarınızda biriken toksinlerinden Bilinçaltınızda oluşan çöp inanç, korku, öfke, acı ve nefretin üzerinizdeki olumsuz etkisinden, kurtulup Hayatınıza yeniden Sevinci, Neşeyi, Mutluluğu getirerek, Esnek düşünceler ile yaşam yolunuzu aydınlatarak Kalıcı kalite ve sağlık getirebilir,

Aynı bedende yeniden sağlıklı olarak doğabilirsiniz. Kendinize bu armağanı alın..

Siz buna LAYIKSINIZ

Tel: 0090 533 835 2473

Eğer 19:0022:00 arası bu telefonu, (”WHATS APP” tan da arayabilirsiniz)

Herhangi bir ARACI olmadan Cavit ÇAĞ‘la görüşebilirsiniz.

Sevinç, Neşe, Mutlulukla birlikte Sonsuz ŞİFA sizinle olsun.

Facebook: https://www.facebook.com/cavit.cag.1

https://www.facebook.com/Sonsuz.Sifa….

https://www.facebook.com/SonsuzSifa/

Twitter: https://twitter.com/CavitCag

Instagram: https://www.instagram.com/cavitcag/?h