Duygusal özgürleşme tekniği (EFT) kursu ders 1. * Cavit Çağ

''SINAV (BAŞARISIZLIK) KORKUSUNDA'' MUCİZEVİ İYİLEŞME | Sonsuz Şifa

Duygusal özgürleşme tekniği (EFT) kursu ders 1.

YouTube kanalıma giderek abone olursan beni sevindirmiş kendinizi ödüllendirmiş olursun. Abone olduğun için şimdidenTeşekkür ederim

Bugün size Duygusal Özgürlük Yöntemleri hakkında genel bilgiler vereceğim.

Duygusal Özgürlük Yöntemleri (ing: Emotional Freedom Techniques-EFT), vücudun enerji sistemleri ile ilgili çarpıcı keşiflerden sonra, son 15 yılda geliştirilmiş, çok farklı alanlara uygulanabilen, doğal, kolay, olumsuz yan etkisi olmayan, öğrenildikten sonra kendi kendine uygulanabilen pratik bir yöntemdir.
Temelde iki varsayıma dayanır:

“Bütün olumsuz duyguların kökeni, vücudumuzdaki enerji akış sistemindeki bozukluklardan kaynaklanır.”

Ve

“Olumsuz duygular, vücudumuzdaki pek çok hastalığın ve ağrının temel nedenleri arasındadır.”

Duygusal Özgürlük Yöntemleri, zihnen belirli bir soruna veya negatif duyguya odaklanırken, vücuttaki belirli noktalara parmak ucuyla hafifçe vurulması (tıklamak) ile enerji akışını düzeltir ve böylece negatif duyguları kısa sürede kalıcı olarak ortadan kaldırır.

Uygulama alanları çok geniştir. Ağrı-sızıları azaltmaktan, bağımlılıklardan kurtulmaya, kilo vermeye, allerjilere ve astıma, depresyon, panik ve endişeye, travma (sarsıcı olay) ve travma sonrası stres bozukluğuna, yeme bozukluklarına (anoraxia-yiyememe, bulumia-yedikten sonra çıkarma vs.) her çeşit fobiye (kedi-köpek, uçma, açık alan, kapalı alan, yükseklik, topluluk önünde konuşma vs), spor, iş, satış performansına, tansiyon, şeker, kalp hastalıkları, kanser, aids gibi kronik hastalıklara kadar her alanda uygulanabildiğini ve olumlu sonuçlar alınmıştır.

Etkinlik düzeyine bir örnek vermek gerekirse, ustalıkla uygulandığında, kedi-köpek korkusu gibi bir sorun genellikle 5–15 dk içerisinde, Vietnam gazileri arasındaki travma sonrası stres bozukluğu (kabuslar, balon patlasa, televizyondan silah sesi gelse kendini yere atmalar vs) 1.5–2 saatte giderilebilmekte. Kronik sorunlar için ise (depresyon, bağımlılık, aids, kanser gibi ciddi kronik hastalıklar) 3–6 ay içerisinde belirgin gelişme kaydedilmekte.

Kolay öğrenilen ve herkesin kendi kendine uygulayabileceği Duygusal Özgürlük Yöntemleri, acemice uygulamada %50–75, ustalıkla uygulandığında %75–95 gibi yüksek bir başarı oranına sahip.

Eğer akupunkutur, chi-kung, shiatsu, reiki gibi doğu kökenli enerji tıbbı yöntemlerine aşina iseniz, bu yöntemi oldukça pratik bulacaksınız. Eğer bu tür şeyler size uzaksa, vücudun içinde bir televizyonda olduğu gibi, bir enerji akış sistemi olduğunu düşünün. Ve nasıl bazen televizyon çalışmayınca orasına burasına hafifçe vururuz, çalışır, onun gibi düşünün.

Gerçek şu ki, Duygusal Özgürlük Yöntemlerinin tam çalışma mekanizması bilinmiyor. Bilinen tek şey işe yaradığı.

Yöntemi uygulamak için inanmanız da gerekmiyor. Sadece deneyecek kadar açık fikirli olmanız yeterli.

Kısacası, öğrenin, uygulayın, sonuçlarını görün, sonra isterseniz nasıl işe yaradığına kendiniz karar verin.


Uygulama Önerisi:

Dün uygulama önerisi olarak, sizden bu çalışmayı neden yaptığınızı, bu çalışmalardan neler beklediğinizi ve bu çalışma için ayıracağınız zamanı netleştirmenizi ve kayıt tutmaya başlamanızı tavsiye etmiştim.

Bugün sizden istediğim, ilk çalışma için belirli bir konu seçmeniz… Bu konu olabildiğince, iyi tanımlanmış ve dar kapsamlı olsun.

5 yıldır depresyonda iseniz, “depresyon”, veya 10 yıldır sigara içiyorsanız “sigara bağımlılığı” yeterince iyi tanımlanmış bir sorun değildir. Çok muğlâktır. Üzerinde net bir çalışma yapmak, somut sonuç elde etmek zordur. Pek çok alt konudan, daldan budaktan oluşan kompleks bir sorun seçmek, özellikle başlangıçta, iyi bir fikir değildir.

Bu nedenle ilk seçtiğiniz konu, biraz kolay, iyi tanımlanmış, belirli bir sorun olsun. Bedensel bir ağrı-sızı olabilir. Mesela yorgunluktan omuzlarınızda, boynunuzda, belinizde bir ağrı gibi. Veya küçük bir duygusal-zihinsel sorun da seçebilirsiniz. Son 2–3 günde kafanızı meşgul eden bir tartışma, bir sorun, bir gerginlik olabilir. Veya ille de sigara bağımlığı ya da depresyon gibi çetrefilli bir sorun üzerinde çalışmak istiyorsanız, bunun belirli bir alt başlığı üzerinde çalışabilirsiniz. Mesela şu andaki sigara içme isteğiniz veya en son canınızı sıkan olay gibi.

Spesifik konulara odaklanmak, Duygusal Özgürlük Yöntemleri için önemlidir. Bu nedenle bu günkü egzersiziniz, yarın uygulamaya başlamak için belirli bir konu seçmek ve bunu kısaca yazmak.

Yarın kısaltılmış yöntemi öğrenecek ve ilk uygulamanızı yapacaksınız. İsterseniz her zamankinden biraz fazla (20–30 dakika gibi) zaman ayırın.

Yarın görüşmek üzere.

  • Cavit Çağ
''SINAV (BAŞARISIZLIK) KORKUSUNDA'' MUCİZEVİ İYİLEŞME | Sonsuz Şifa

Sonsuz Şifa Bireysel Seansları her derde çare buluyor.

Sunu1sdresde

Kendi dönüşümünüzü kendiniz sağlayamıyorsanız

Cavit Çağ’ın uyguladığı
SONSUZ ŞİFA Enerjisi BİREYSEL SEANSI alarak
Geçmişte yaşadığınız olayların
Fiziksel, Ruhsal, zihinsel ve duygusal alanlarınızda biriken toksinlerinden
Bilinçaltınızda oluşan çöp inanç, korku, öfke, acı ve nefretin üzerinizdeki olumsuz etkisiniden, kurtulup
Hayatınıza yeniden Sevinci, Neşeyi, Mutluluğu getirerek, Esnek düşünceler ile yaşam yolunuzu aydınlatarak
Kalıcı kalite ve sağlık getirebilir,
Aynı bedende yeniden sağlıklı olarak doğabilirsiniz.

Kendinize bu armağanı alın..

Siz buna LAYIKSINIZ

Tel: 0533 835 2473

Eğer 18:00-21:00 arası bu telefonu ararsanız,

Herhangi bir ARACI olmadan Cavit ÇAĞ‘la görüşebilirsiniz.

Sevinç, Neşe, Mutlulukla birlikte Sonsuz ŞİFA sizinle olsun.