Home » 06 - Sağlık Konuları » Bir İlişkinin 4 Temel Dayanağı
Bir İlişkinin 4 Temel Dayanağı
İlişkinizin monoton bir rutin halini almasını istemiyorsanız, her gün yaratıcı olmayı denemelisiniz. Bir çift olarak yaratıcılığınızı geliştirdiğiniz zaman, aranızdaki bağı da güçlendirmiş olursunuz.

Bir İlişkinin 4 Temel Dayanağı

Bir İlişkinin 4 Temel DayanağıBir İlişkinin 4 Temel Dayanağı

Bir İlişkinin 4 Temel Dayanağı
İlişkinizin monoton bir rutin halini almasını istemiyorsanız, her gün yaratıcı olmayı denemelisiniz. Bir çift olarak yaratıcılığınızı geliştirdiğiniz zaman, aranızdaki bağı da güçlendirmiş olursunuz.

Bir ilişki içinde olmak size hayatınızın en büyük mutluluğu ve belki de en büyük acısını yaşatabilecek bir bağlılıktır. Hayatınızı başka bir insanla paylaşmaya karar verdiğiniz zaman, yalnızca aşık olmanın ötesine çıkmış olursunuz; çünkü artık bir çift olarak başarı için başka mihenk taşları oluşur.

Birlikte geçirdiğiniz hayatınız size hem daha iyi bireyler, hem de daha iyi bir çift olmanıza yardımcı olacak tecrübeler sunar. Hayatınızın bu yönü ile yakından ilgilenmelisiniz, çünkü birçok insan bunu garantilediklerini düşünmektedir. Herkesin mutluluk, cesaret hissetmek, sağlıklı olmak ve hayatı dolu dolu yaşamak için buna ihtiyacı vardır.

Aşık olmak ve sağlıklı bir ilişki sahibi olmak sizi mutlulukla doldurabilir, bir birey olarak büyümenize yardımcı olup hayatınıza anlam katabilir. Bu sebeple, ilişkinizi iyileştirmek ve güçlendirmek için bir ilişkinin en temel dayanaklarını öğrenmek önemlidir.

Bugünkü yazımızda, psikolog ve seksolog Leticia Garcia bir ilişkin dört temel dayanağını bizlerle paylaşacak: iletişim, güven, destek ve yaratıcılık.

 

İletişim

iletişim İlişki içinde iletişim kurmak partnerinizle istikrarı korumanın ve sıkıcı bir rutinin önüne geçmenin en kritik yollarından biridir. Birbirinizle konuşurken kendinizi rahat hissetmeli ve eleştirilme korkusu taşımamalısınız. Canınızı sıkan ne varsa dile getirmek ve sorunları nazik ve empatik şekilde ele almak birbirinizi daha iyi anlamanıza ve  ilişkinizi iyileştirmenize yardımcı olacaktır.

Benzer şekilde, ilişkinizde önemli bir rol oynayan cinsel iletişim için de alan bırakmalısınız. Birçok insan yanlış bir şekilde bir şeyler istemenin yanlış olduğuna inanarak, bunun yeni tutku ve heyecanları tetikleyebileceğini ve sizi normal rutininizin dışına çıkararak ilişkinizi güçlendireceğini fark etmemektedir.

 

Güven

Güven de her türlü ilişkide temel bir rol oynamaktadır. Bu destek her ikinizi de güçlendirir ve birbirinizi tamamladığınızı hissetmenize yardımcı olur. Güven ayrıca olduğunuz kişi veya sevdiğiniz şeyler için yargılanma veya eleştirilme korkusu taşımadan kendiniz olabileceğiniz anlamına gelmektedir.

Güvendiğiniz kişi sizi değiştirmeye çalışmadan yapıcı eleştiriler yapar. Bu tür bir güven ise zaman ve iyi iletişimle başarılır ve temel olarak yargılanma korkusu olmadan her ikinizin de nasıl konuşulup dinleneceğini bilmesine dayanır.

 

Destek

Çiftin ilişkide sahip olduğu destek kurabileceğiniz hiçbir bağa benzemez. Bu bağlantı iletişimi ve ortak noktalarınızı paylaşmayı daha kolay hale getirir. Aslında, ilişkide bol miktarda sevgi ve güven olduğunda, çift kendilerini, sevgilerini ve ortak isteklerini dile getirdikleri kendi “dilini” geliştirir.

Günlük zorunluluklar ve rutin sizi bağlayan desteği kaybetmenize sebep olabilir. Ancak aşk ve arzu bu özel bağın tekrar oluşmasına daima yardımcı olarak zamanla kaybolan detayların yeniden kazanılmasını ve ilişkinizin tutkusunu ve gücünün yenilenmesini sağlar.

Daima partnerinizle yaratıcı olabilir, birbirinize karşı hislerinizi güçlendirecek ve sizi nihayetinde daha da yakınlaştıracak yeni detaylar yaratabilirsiniz.

 

Yaratıcılık

Yaratıcılık hepimizin sahip olduğu ve birçok farklı şekilde besleyebileceği bir özelliktir. Rutininizden kaçmanızı sağlayan, ilişkiyi yenileyebilen ve her şeyin değiştiğini hissettiğiniz anda aşkınızın şiddetini tekrar alevlendirebilen kilit bir unsurdur.

Cinsel ilişkinize ve paylaştığınız hayata daima yenilikler katmanız ve bunun yanı sıra partnerinizi ne kadar çok sevdiğinizi size hatırlatan o hisleri yeniden yaşamanız çok önemlidir.

Yaratıcılığınızı geliştirmenin birçok farklı yolu vardır. Birlikte aranızdaki bağı güçlendirecek ve çoğu zaman aşkın şiddetini azaltan monotonluğu rafa kaldıracak özel ve yeni bir şeyler yapmayı tercih edebilirsiniz.

Bu dört desteği uygulayarak, birlikte hem bir hayat hem de cinsellik yaşarken aşkınızı büyütebilirsiniz. İkinizin de buna katılması önemlidir; çünkü ilişki daima iki kişiliktir ve tek bir kişi bunları tek başına yapamaz.

Kaynak: Sağlığa bir adım

Bir İlişkinin 4 Temel Dayanağı

Bir İlişkinin 4 Temel Dayanağı

Sonsuz Şifa Bireysel Seansları her derde çare buluyor.

Sunu1sdresdeKendi dönüşümünüzü kendiniz sağlayamıyorsanız

Cavit Çağ’ın uyguladığı
SONSUZ ŞİFA Enerjisi BİREYSEL SEANSI alarak
Geçmişte yaşadığınız olayların
Fiziksel, Ruhsal, zihinsel ve duygusal alanlarınızda biriken toksinlerinden
Bilinçaltınızda oluşan çöp inanç, korku, öfke, acı ve nefretin üzerinizdeki olumsuz etkisiniden, kurtulup
Hayatınıza yeniden Sevinci, Neşeyi, Mutluluğu getirerek, Esnek düşünceler ile yaşam yolunuzu aydınlatarak
Kalıcı kalite ve sağlık getirebilir,
Aynı bedende yeniden sağlıklı olarak doğabilirsiniz.

Kendinize bu armağanı alın..

Siz buna LAYIKSINIZ

Tel: 0533 835 2473

Eğer 18:00-21:00 arası bu telefonu ararsanız,

Herhangi bir ARACI olmadan Cavit ÇAĞ‘la görüşebilirsiniz.

Sevinç, Neşe, Mutlulukla birlikte Sonsuz ŞİFA sizinle olsun.

Bir İlişkinin 4 Temel Dayanağı
Cavit Çağ çöp duygularınızı alarak yaşama aynı bedende yeniden doğmanızı sağlıyor iletişim 0533 835 2473

KORKU..
Su’nun BUZ şeklidir,
Hayatı DONDURUR.
DURDURUR…!

SEVGİ..
Su’nun SIVI Şeklidir,
Hayatın hertürlü döngüsüne AYAK uydurur.
AKAR..

HAYAT verir.

Boşuna
”SU gibi AZİZ OL”
dememişler..!
Sen de..
SU gibi AZİZ ol..

* Cavit ÇAĞ

Bir İlişkinin 4 Temel Dayanağı

Related Posts Plugin for WordPress, Blogger...

YORUMLAR

Tavsiye Edilir

Çene Altındaki Gıdıdan Kurtulmak İsteyenler Aşağıdaki Yöntemleri Uygulayabili!

Çene Altındaki Gıdıdan Kurtulmak İsteyenler Aşağıdaki Yöntemleri Uygulayabili!

Aşağıdaki yöntemlerden kendinize uygun ve uygulanabilir gördüğünüz en az üç tanesini sabah öğlen ve akşam …