Home » 03 - Düşünce Gücü » Çok Beğenilen Bir İnsan Olmanın 13 Sırrı

Çok Beğenilen Bir İnsan Olmanın 13 Sırrı

Şu bir gerçek: Bazı insanlar diğerlerinden daha çok beğenilirler, herkes onların etrafında olmak, onlarla bir şeyler paylaşmak ister. Pek çoğumuz onlar gibi çok beğenilmek için doğuştan bazı özellikler taşımamız gerektiğini düşünür, hayıflanırız. Oysa aslında hepimiz duygusal zekamızı geliştirerek daha beğenilir insanlar haline gelebiliriz.

UCLA’de yapılan bir araştırma insanların beğenilmesini sağlayan ana faktörlerin güzellik, çekicilik, zeka gibi doğuştan gelen özelliklerin değil, samimiyet, şeffaflık ve başkalarını anlama kapasitesi gibi öğrenilebilir davranışların ve becerilerin olduğunu gösteriyor.

Aşağıda çok beğenilen insanların bazı davranış ve becerilerini listeledik. Siz de çok beğenilmek istiyorsanız bazı değişimlerle ve biraz çaba ile bunu pekala başarabilirsiniz.

 

1.Sorular Sorarlar

Başkaları ile konuşurken yapabileceğiniz en büyük hata kendinizin bir sonraki cümlede ne söyleyeceğini düşünmekten karşınızdakini gerçekten dinlemeye vakit bulamamanız ve sonuçta onu anlamamanızdır.

Bu hatadan kurtulmanın en kolay yolu çok sayıda soru sormaktır. Karşınızdaki insan onu dinlediğinizden emin olmak ister, o nedenle onaylayıcı ya da netleştirici sorular sormak sadece onu dinlediğinizi değil, söylediklerine önem de verdiğinizi hissettirecektir. Sohbet sırasında sorular sorarak ve can kulağı ile dinleyerek insanların ne kadar çok takdir ve beğenisini kazanacağınıza inanamazsınız.

 

2.Cep Telefonlarını Bir Kenara Bırakırlar

Sohbet sırasında sık sık cep telefonunuza bakmanız ya da dayanamayıp mesajlarınızı okumanız kadar karşınızdakini rahatsız eden çok az şey vardır. Eğer insanlarla konuşmak istiyorsanız tüm dikkatinizi ve enerjinizi onlara odaklayın. Böyle davranırsanız daha zengin ve açık konuşmalar yapabilirsiniz.

 

3.  Samimidirler

Samimiyet ve dürüstlük beğenilen bir insan olmanın şaşmaz kurallarıdır. Kimse yapmacıklıktan hoşlanmaz. Beğenilen insanlar kendilerine güvenirler ve rol yapmaya asla gerek duymazlar. Gerçekten neden hoşlandığınızı, nelerin sizi mutlu ettiğini bilmek, kendinizi başkalarına beğendirmek için yapacağınız suni tercihlerden çok daha inandırıcıdır.

 

4.  İnsanları Yargılamazlar

Beğenilen bir insan olmak istiyorsanız açık fikirli olmalısınız. Açık fikirlilik insanların size erişmesini kolaylaştırır. Sabit fikirli insanlarla iletişim kurmak zordur çünkü görüşlerini, fikirlerini etkilemek mümkün değildir. Açık fikirlilik yaratıcılığı da besler ve insanlar yaratıcı ortamlarda yer almaktan zevk duyarlar.

 

5. İlgi Peşinde Değillerdir

Sürekli olarak ilgiyi üzerlerine çekmeye çalışan insanlar itici olurlar. İlgi çekmeyi çabalamak yerine sakin, arkadaşça, nazik ve kendine güvenli bir şekilde davranmak çok daha fazla sevilmenizi sağlayacaktır. Eğer bir başarınızdan dolayı çok fazla ilgiyi üzerinize çekiyorsanız bu ilgiyi takım arkadaşlarınıza ve başarınızda size destek olan diğer insanlara yönlendirin. Bu tür alçakgönüllü davranışlar insanların size güvenmesini sağlayacaktır.

 

6. Tutarlı Olurlar

Mutlaka kendi ruh haline göre size iyi ya da kötü davranan insanlara rastlamışsınızdır. Kimse bu tür iniş çıkışlı insanlarla muhatap olmak istemez. Tutarlılık sevilen insanların en önemli özelliklerinden birisidir.

 

7. Pozitif Vücut Dili Kullanırlar

Ses tonunuz, jest ve mimiklerinizdeki pozitif tını insanları size doğru bir mıknatıs gibi çeker. Heyecanlı ve cesaretlendirici bir ses tonu, kollarınızı açık tutmak, karşınızdaki ile göz temasınızı korumak ve konuştuğunuz insana doğru eğilmek , güçlü bir tokalaşma şekli pozitif vücut dilinin birer unsurudur. Çoğu durumda insanlara ne söylediğiniz kadar onu nasıl söylediğiniz de önemlidir.

 

 8. Güçlü İlk İzlenim Bırakırlar

Araştırmalar yeni karşılaştığımız insanları ilk 7 saniye içinde değerlendirdiğimizi ve onun hakkında bir yargıya vardığımızı gösteriyor. İlişkinin daha sonraki bölümünde genellikle ilk yargımızı haklı çıkaracak kanıtlar peşine düşeriz. Bir önceki maddede bahsettiğimiz pozitif vücut dili güçlü bir ilk izlenim yaratmak için kritiktir.

 

9. İnsanları İsimleri İle Selamlarlar

İsminiz kimliğinizin en önemli unsurudur ve başkalarının onu kullanmasına bayılırsınız. Sevilen insanlar karşılarındaki insanların ismini hatırlamaya ve ona ismi ile hitap etmeye büyük özen gösterirler. Araştırmalar ismi ile hitap edilen insanların kendilerini daha güvenli hissettiklerini ortaya koyuyor. Eğer isimleri hatırlamakta zorlanıyorsanız bazı beyin egsersizleri ile kendinizi geliştirebilirsiniz.

 

10. Gülümserler

İnsanlar farkında olmadan karşılarındaki kişinin hareketlerini taklit eder, adeta onu aynalarlar. Eğer insanların sizi beğenmesini istiyorsanız onlara gülümsemeniz harika bir başlangıç olacaktır.

 

  11. Ne Zaman Açılacaklarını İyi Bilirler

Evet samimiyet önemli. Ama daha yeni tanıştığınız insanlara kişisel hayatınızı, problemlerinizi anlatmak, itiraflarda bulunmak insanların sizi bir “şikayetçi” olarak etiketlemesine neden olabilir. Bu konuda iyi bir zamanlamaya sahip olmanız çok önemlidir.

 

12. Kime Dokunacaklarını Bilirler

İnsanlara dokunduğumuzda beynimiz oksitosin salgılar. Bu salgı beynimizde en başta “güven” olmak üzere pek çok pozitif bölgeyi harekete geçirir. Omuza yapılan kısa bir dokunuş, sıcak bir el sıkış gibi basit jestler oksitosin salgılatan davranışlardır. Öte yandan yanlış anlamalara neden vermemek için kime , ne zaman dokunacağınızı iyi ayarlamanız gerekir. Yoksa başınızın derde girmesi işten bile değildir.

 

   13. Tutku ve Eğlenceyi Dengelerler

İnsanlar tutkulu kişilerin yanında olmaktan hoşlanırlar. Öte yandan işine büyük tutku duyan ama ondan başka bir şey hakkında konuşamayan insanlar çok sıkıcı olabilirler. Sevilen insanlar işlerini yaparken ciddi ama güleryüzlü olur, öte yandan iş dışı ortamlarda iş dışındaki konular hakkında keyifli sohbetlere girerler.

 

Özetle…

Beğenilen ve sevilen bir insan olmak hayatınızı inanılmaz derecede kolaylaştırır ve güzelleştirir. Bu tür insanlar hem işlerinde başarılı olur, hem de hayattan keyif alırlar. Yukarıdaki 13 beceriyi hayatınıza katın ve siz de beğenilen bir insan olmanın keyfini yaşamaya başlayın.

Kaynak: Girişimciler okulu

Sonsuz Şifa Bireysel Seansları her derde çare buluyor.

Sunu1sdresdeKendi dönüşümünüzü kendiniz sağlayamıyorsanız

Cavit Çağ’ın uyguladığı
SONSUZ ŞİFA Enerjisi BİREYSEL SEANSI alarak
Geçmişte yaşadığınız olayların
Fiziksel, Ruhsal, zihinsel ve duygusal alanlarınızda biriken toksinlerinden
Bilinçaltınızda oluşan çöp inanç, korku, öfke, acı ve nefretin üzerinizdeki olumsuz etkisiniden, kurtulup
Hayatınıza yeniden Sevinci, Neşeyi, Mutluluğu getirerek, Esnek düşünceler ile yaşam yolunuzu aydınlatarak
Kalıcı kalite ve sağlık getirebilir,
Aynı bedende yeniden sağlıklı olarak doğabilirsiniz.

Kendinize bu armağanı alın..

Siz buna LAYIKSINIZ

Tel: 0533 835 2473

(WHATS APP” tan da arayabilirsiniz)

Eğer 18:00-21:00 arası bu telefonu ararsanız,

Herhangi bir ARACI olmadan Cavit ÇAĞ‘la görüşebilirsiniz.

Sevinç, Neşe, Mutlulukla birlikte Sonsuz ŞİFA sizinle olsun.

Cavit Çağ çöp duygularınızı alarak yaşama aynı bedende yeniden doğmanızı sağlıyor iletişim 0533 835 2473

Senin yaptıkların başkaları tarafından delice ve mantıksız olarak değerlendirilebilir. Bu seni yıldırmasın. İçinden gelen bilgi ve sezgilerini izlemek için gerçek bir güven ve cesaret gereklidir.

Bilmelisin ki:

Yaşamak korkakların değil, cesurların işidir.

* Cavit ÇAĞ

Related Posts Plugin for WordPress, Blogger...

YORUMLAR

Tavsiye Edilir

NİYET VE TESLİMİYET HUZURUN ANAHTARIDIR

1) Her şeye açık olun. Her ne oluyorsa ona açık olun.   2) Bir şeylere …