BEDENİNİZİN ŞİFA HARİTASI – AYAKLAR

Ayak tabanlarınızda tüm bedenin bir haritası bulunduğunu biliyor muydunuz? Tüm vücudumuzu taşıyan, ayakta durmamızı ve yürümemizi sağlayan çok değerli ayaklarımız aynı zamanda vücuttaki tüm kötü enerjinin atılmasını da sağlar. Vücutta biriken zararlı toksinlerden detoks bantlarının ayaklara yapıştırılması ile ayaklar aracılığıyla vücuttan atılabiliyor. Örneğin geceleri mutlaka ayaklarınız çıplak uyuyun denir duymuşsunuzdur. Bunun nedeni de gün boyu vücutta biriken kötü enerjinin ayaktan çıkması istendiğindendir. Yada çıplak ayak toprakta gezmek iyi gelir denir, evet gerçekten doğrudur vücuttaki kötü enerjiyi ayaklardan toprağa iletirsiniz. İşte tüm bu emareler ayaklarımızdaki vücut haritasının bir belirtisidir diyebiliriz. Ayak tabanında, bedendeki organlara bağlı tüm sinirlerin burada sonlandığı gerçekten doğrudur.

Ayak tabanında vücuttaki her bir organın noktası vardır. Yukarıdaki resimde de gördüğünüz gibi organların bir haritası ayak tabanında bulunur. Bu noktalara her baskı yaptığımızda organlarımız harekete geçer ve düzgün çalışır. Herhangi bir organınızda Sorununuz varsa o organınızı gösteren bölgeye masaj yada basınç uygularsanız o organı harakete geçirip iyileştirebilirsiniz. Bu ayak haritası yardımı ile yapılan tedavi şekline refleksoloji deniyor. Şimdi bu alternatif tıp yöntemini biraz daha açıklayalım.

ayak-haritasi-nedir

 

Refleksoloji Nedir:
Refleksoloji, el, ayak ve kulaklardaki belli bölgelere uygulanan çeşitli masaj ve baskı teknikleriyle sağlanan iyileştirme yöntemidir. Refleksoloji, vücuttaki organları da yansıtan enerji bölgelerine dayanır.Refleksoloji, binlerce yıl önce Hindistan, Çin ve Mısır’da uygulanmaktaydı. Günümüzde alternatif tıp olarak ülkemizde de bilinmekte ve uygulanmaktadır.
Refleksolojide, el ve ayaklar vücudun harita ve aynaları olarak kabul edilir. Bu demektir ki el ve ayaklarda vücudun belirli bölgelerine ve organlarına temas edilmesini sağlayan belirli bölgeler, sinir uçları vardır. Bu noktalara yapılacak masaj ve basınç uygulamaları o noktaların hitap ettikleri organların rahatlatılmasında ve o bölgelere yönelik yapılacak tedavilere destek verilmesine yardımcı olur. Mesela her bir ayakta 7200′den fazla sinir ucu bulunmaktadır. Bu bölgelerdeki belli noktalara basınç uygulanarak vücudun ilgili alanlarına etki edilmiş olunur. Peki bu işlem nasıl yapılır şimdi bunu açıklayalım.

Refleksoloji Nasıl yapılır:
Refleksoloji uzman doktorlar tarafından yapılması daha uygun olan bir tedavi yöntemidir. Fakat doğru yapılması şartıyla evde kendinizde yapabileceğiniz bir yöntemdir. Refleksoloji Ayaklara masaj şeklinde yapılmaz. Sadece her bir belli noktaya başparmak ile tam bir basınç uygulanır. Bir elinizle ayağı sıkıca tutup diğerinin basparmağıyla tırnağın hemen dibindeki kenarını kullanarak çalışın. Üç saniye kadar sıkıca bastırıp milim milim ilerleyerek bir sonraki noktaya geçin. Parmaklarınızı kaydırabileceğı için yağ kullanmayın; çok az talk pudrası kullanabilirsiniz ya da doğrudan deri üzerinde çalışın.Tam bir seans yaklaşık 45 dakika ile bir saat arası sürer. Önce sağ, sonra da sol ayağa uygulanır. Tıbbi bir tedavi şekli değil alternatif tedavi yöntemidir.


Sonsuz Şifa Bireysel Seansları her derde çare buluyor.

Sunu1sdresdeKendi dönüşümünüzü kendiniz sağlayamıyorsanız

Cavit Çağ’ın uyguladığı
SONSUZ ŞİFA Enerjisi BİREYSEL SEANSI alarak
Geçmişte yaşadığınız olayların
Fiziksel, Ruhsal, zihinsel ve duygusal alanlarınızda biriken toksinlerinden
Bilinçaltınızda oluşan çöp inanç, korku, öfke, acı ve nefretin üzerinizdeki olumsuz etkisiniden, kurtulup
Hayatınıza yeniden Sevinci, Neşeyi, Mutluluğu getirerek, Esnek düşünceler ile yaşam yolunuzu aydınlatarak
Kalıcı kalite ve sağlık getirebilir,
Aynı bedende yeniden sağlıklı olarak doğabilirsiniz.

Kendinize bu armağanı alın..

Siz buna LAYIKSINIZ

Tel:0533 835 2473

Sevinç, Neşe, Mutlulukla birlikte Sonsuz ŞİFA sizinle olsun.

Cavit Çağ çöp duygularınızı alarak yaşama aynı bedende yeniden doğmanızı sağlıyor iletişim 0533 835 2473

Doğru ilişki,
Seni geçmişin
Acılardan
Olumsuzluklarından
Özgürleştiren
Şimdi Olduğundan
Daha harika
Bir varlığa
Dönüştürüp
Geleceğin
Güzelliklerine
Yönlendiren ilişkidir.
 
Bundan başkası
Zaten ilişki değil
Kendine yapabileceğin
En büyük
KÖTÜLÜKTÜR
 
* Cavit ÇAĞ

Related Posts Plugin for WordPress, Blogger...