Home » 04 - Tamamlayıcı Tıp » BEDENİNİZDEKİ EN ÖNEMLİ 10 AKÜPRESÜR NOKTASI İLE AĞRILARDAN KURTULUN | Sonsuz Şifa
BEDENİNİZDEKİ EN ÖNEMLİ 10 AKÜPRESÜR NOKTASI İLE AĞRILARDAN KURTULUN  | Sonsuz Şifa

BEDENİNİZDEKİ EN ÖNEMLİ 10 AKÜPRESÜR NOKTASI İLE AĞRILARDAN KURTULUN | Sonsuz Şifa

BEDENİNİZDEKİ EN ÖNEMLİ 10 AKÜPRESÜR NOKTASI İLE AĞRILARDAN KURTULUN  | Sonsuz Şifa

Kadim bir Çin tıbbı yöntemi olan akupunkturun bedendeki baskı noktalarına aküpresür noktaları adı verilir. Akupresür noktaları yüzyıllar boyunca şifa kaynağı olmuş

ve iğnesiz akupuntur uygulamalarında olumlu sonuçlar vermiştir.Aküpresür uygulayıcıları,avuç içleri yada dirseklerini kullanarak bedendeki meridyenlerin geçtiği
önemli noktalara masaj yaparak enerji akışını düzenlerler. Aşağıda sizlere verdiğimiz aküpresür noktalarına uygun şekilde masaj yaparak bedeninizi şifalandırabilir,ağrılardan kurtulabilirsiniz.

1.Avuç İçindeki L14 Noktası

Baş parmağınızla işaret parmağınızın arasındaki etli bölgede kalan bu noktaya masaj yapmak baş ağrılarını dindirir. Buraya yapılan hafif masaj aynı zamanda diş ağrılarına, boyun ve omuz tutulmalarına iyi gelir. Kabızlığın tedavisinde yardımcıdır.

2.Perikardiyum P6 Noktası 

Avcununuzun bitiminden itibaren 3 parmak kadar aşağıya inin,bileğinizin iç kısmına doğru P6 noktasını bulacaksınız. Buraya hafif baskı uygulayarak masaj yapmak baş dönmelerini ve kusmaları engeller. Grip olduğunuzda da buraya baskı uygulayabilirsiniz.

3.Üçüncü Göz GV24.5 Noktası

Günlük hayatımızda zihnimizi o kadar çok kullanıyoruz ki,çoğumuz baş ağrısı çekiyoruz. Kaşlarımızın tam ortasında bulunan üçüncü göz noktasına parmağımızla yapacağımız
masaj ile kronik stresi azaltabilir,yorgunluğu dindirebilir,konsantrasyonu arttırabiliriz. Baskı uygulamak da işe yarar, 1 dakika boyunca bu bölgeye baskı uygulayın ve sonucu görün.

4.Dinginlik Denizi Noktası CV17

Göğüs kemiğimizin tam ortasında bulunur. Bu bölgeye masaj yapmak duygusal dengemizi korumaya,endişeleri ve depresyonu azaltmaya yarar. Sinir sistemindeki çoğu bozukluğun sebebi duygusaldır. Bu bölgeye masaj yapmak,aküpresür uygulamak bağışıklık sistemini de güçlendirir. Aynı zamanda nefesinizi açar.

5.Diz Altı Noktası ST36

Dizinin tam altında,bacağın dışa bakan kısmındaki bu noktaya masaj ve aküpresür uygulamak kabızlığa iyi gelir,yorğunlukları azaltır ve baş dönmelerini dengeler.

6.Diz Arkası Noktası B54

Dizinin arkasının 3 parmak kadar üstüne denk gelen bu bölgeye düzenli baskı ve masaj diz ağrılarını azaltır, kalça ve bacaklarınızı rahatlatır. Siyatiğe çok iyi gelir.

7.Sakral Noktalar

Omurganın hemen bitiminde, kuyruk sokumu bölgesinde bu nokataya düzenli masaj menstrüel ağrıları ve tüm bel ağrılarını azaltır,vücudun bütününü rahatlatır.

8.SHEN MEN Noktası

Kulağın iç kısmındaki kavisli bölgenin olduğu yerde bulunan Shen Men noktasına baskı uygulamak sinir sistemine iyi gelir. İşaret parmağınız ile uygulayacağınız masaj esnasında baş parmağınızı kulağınızın arkasına yerleştirin ve anında canlanın.

9.Cennet Sütunu Noktası B10

Boynunuzun arkasında, omurganın yaklaşık 3 parmak kadar üstünde yer alan bu noktaya hafif masaj yapmak uykusuzluk ve stresi anında düzenler. Bu aynı zamanda boyun ve sırt ağrılarına iyi gelir. En iyi sonuç için minik vuruşlar yapmayı deneyin.

10.Ayak Üstü Noktaları LV3

Ayak baş parmağınız ile ikinci parmağın kesiştiği noktaya masaj yaparsanız hafızanızın güçlendiğini ve konsantrasyonunuzun arttığını farl edebilirsiniz. Bir kaç dakikalığına baskı uygulayın ve ardından serbest bırakın

BEDENİNİZDEKİ EN ÖNEMLİ 10 AKÜPRESÜR NOKTASI İLE AĞRILARDAN KURTULUN  | Sonsuz Şifa

Sonsuz Şifa Bireysel Seansları her derde çare buluyor.

Sunu1sdresdeKendi dönüşümünüzü kendiniz sağlayamıyorsanız

Cavit Çağ’ın uyguladığı
SONSUZ ŞİFA Enerjisi BİREYSEL SEANSI alarak
Geçmişte yaşadığınız olayların
Fiziksel, Ruhsal, zihinsel ve duygusal alanlarınızda biriken toksinlerinden
Bilinçaltınızda oluşan çöp inanç, korku, öfke, acı ve nefretin üzerinizdeki olumsuz etkisiniden, kurtulup
Hayatınıza yeniden Sevinci, Neşeyi, Mutluluğu getirerek, Esnek düşünceler ile yaşam yolunuzu aydınlatarak
Kalıcı kalite ve sağlık getirebilir,
Aynı bedende yeniden sağlıklı olarak doğabilirsiniz.

Kendinize bu armağanı alın..

Siz buna LAYIKSINIZ

Tel:0533 835 2473

Sevinç, Neşe, Mutlulukla birlikte Sonsuz ŞİFA sizinle olsun.

BEDENİNİZDEKİ EN ÖNEMLİ 10 AKÜPRESÜR NOKTASI İLE AĞRILARDAN KURTULUN  | Sonsuz Şifa
Sonsuz Şifa uzmanı Cavit Çağ çöp duygularınızı alarak yaşama aynı bedende yeniden doğmanızı sağlıyor iletişim 0533 835 2473

Bir gün bütün bildiklerinden şüpheye düşersen.
Tuttuğun her dal elinde kalırsa.
İşte o zaman anlayacaksın.
Kendinden başka  tutunacak  hiçbir  şey in olmadığını
Kendine sarılacaksın
Çünkü
Kendi yolunda tek gerçek sensin.

* Cavit ÇAĞ

BEDENİNİZDEKİ EN ÖNEMLİ 10 AKÜPRESÜR NOKTASI İLE AĞRILARDAN KURTULUN  | Sonsuz Şifa

Related Posts Plugin for WordPress, Blogger...

YORUMLAR

Tavsiye Edilir

Bir Dengeleme Ritüeli

Bir Dengeleme Ritüeli

Bir Dakikalık Mola Gözlerinizi kapayın ve ellerinize odaklanın.. Ellerinizi üstüste gelecek şekilde tam göğsünüzün ortasında …