Başınızdan Bir Ayrılık Geçti. Peki Şimdi Ne Olacak?

Ayrılıklar gün geçtikçe artıyor. Bundan yıllar önce, hatta birkaç yıl öncesine kadar, anlaşmazlıklara rağmen çiftler hayatları boyunca birbirlerine bağlı kalırdı. Bugün, her şey çok değişti, hatta işlerin tam tersine döndüğünü, en uç noktasına ulaştığını söyleyebilirsiniz.

Her şeye katlanılan ve tahammül edilen günlerden, düşünce biçimimize ters düşen hiçbir şeye katlanmadığımız günlere geldik. Bu durum hiçbir şekilde çiftlerin yararına değil.

Kusursuz insanın olmadığını ve hiçbir zaman da olamayacağının farkında olarak, karşınızdaki kişi tüm kusurları ve özellikleriyle koşulsuz olarak kabul etmek, tatmin edici bir ilişkiye açılan kapı gibidir. Tabii ki her zaman kötü davranma, saygısızlık ya da özgürlüğe müdahale gibi durumlar için aşılamayacak sınırlar koymalıyız.

Bir ilişki bittiğinde, kimsesizlik, boşluk, yalnızlık gibi hisler kolay kolay geçmez. O ünlü matem sürecinden geçeriz ancak o acıyı hissetmek iyidir çünkü sonunda iyileşmemize yardım edecek olan şey o acıdır.

Herkes tarafından bilindiği gibi matemin pek çok aşaması vardır: inkar, öfke, depresyon, kabullenme…hepsini ya da birkaçını deneyimleyebiliriz. Bazı insanlar ayrılıktan sonra tam anlamıyla matemini yaşamaz bu da sonunda duygusal tıkanıklığa sebep olabilecek şekilde acılarının daha uzun süre boyunca kalıp sağlamlaşmasına sebep olur.

Ayrılıktan sonra neler hissedeceğim?

Bir ilişkiyi bitirmek acı dolu bir süreç olabilir. O kişiyle günlerdir, aylardır belki de yıllardır beraberdiniz, onunla tüm hayatınızı paylaştınız. Onu neredeyse eksiksiz bir biçimde tanıyorsunuz. Arkadaşlarınızı paylaştınız, ailesini seviyorsunuz ve bir anda, neredeyse bir gün bile sürmeden, hepsi buhar olup gidiyor. Acı çekmemek mümkün mü?

Hayatınızın büyük bir bölümü olan, sizin için çok önemli olan o kişi artık yok ve bir daha hiçbir zaman onu göremeyebilirsiniz. Tabii ki bu çok zor bir şey. Ruhunuz paramparça olur, kaybolmuş hissedersiniz, bir çıkış yolu bulamazsınız ve bu boşluk hissi sizi ele geçirir.

Tüm bunlara rağmen, hayat devam ediyor… Dünya sırf sizin ilişkiniz bitti diye dönmeyi bırakmayacak ve bu yüzden de ilerlemeye devam etmekten başka bir seçeneğiniz yok.

Öncelikle, bilmeniz ve kabul etmeniz gereken ilk şey, gerçekten çok ama çok kötü hissedeceğinizdir. Daha önce söylediğimiz gibi ayrılıklar acı verir. Ama aynı zamanda bunun normal olduğunu ve mantık dışı olmadığını anlamak zorundasınız. Kaybın ardından ağlamalı, dünyaya kızmalı ve eğer canınız istiyorsa haykırmalısınız…tabii bu davranış uzun süre devam etmediği sürece.

Hayatınızda bir eksiklik varmış gibi, hayatınızın yarısı bir daha geri dönmemek üzere gitmiş gibi, onun gibi birini bir daha bulamayacakmışsınız gibi, sizde bir sorun varmış vb. gibi hissedebilirsiniz.

Bunların yalnızca aklınızdan geçen düşünceler, fikirler olduğunu ve acı çekmenizin asıl sebebinin bunlar olduğunun farkına varmalısınız. Bu hislerin derinlerine daldıkça güçlenirler ve daha fazla acıya sebep olurlar. Onları beslemeyin.

Ayrılıktan sonra nasıl yeniden kendim olabilirim?

Biraz önce bahsettiğimiz matem sürecini atlattıktan sonra her şeyi farklı görmeye başlayacaksınız. Zaman bizim en iyi arkadaşımızdır, gerçekçi düşünebildiğinde beynimiz de öyle. Biz hala eksik ve boş hissediyorken, onların hayatımızın aşkı olduğunu vb. düşünüyorken geçip giden zamanın bize bir faydası yoktur.

Bu yüzden kendimizi gerçekçi düşünmeye zorlamalıyız, fazlasıyla romantik düşüncelere ve hayallere dalıp kendimizi eğlendirmemeliyiz çünkü bu yalnızca bize daha fazla acı verecektir.

Kendimizi toparlamalı, uç düşüncelere ve esnek olmayan düşünme biçimine son vermeliyiz. Hayatınızın aşkı diye bir şey yoktur.  Sizin ruh eşiniz, diğer yarınız ya da onun gibi bir şey olmak için doğmuş biri de yoktur. Önemli olan ilişkiniz olan kişiyle birlikteyken kendinizi rahat hissetmenizdir.

Yalnız ya da boşlukta değilsiniz. Sizi tanımak isteyen milyonlarca insanlarla çevrilisiniz. Ayrıca şimdiye kadar tanımış olduklarınız da var. Tabi kendinizi onlara karşı kapatmazsanız.

Canınız istemese bile, arkadaşlarınızla dışarı çıkmalı, ailenizle bir araya gelmeli, uzun süredir görmediğiniz birini aramalı ve eğlenceli planlar yaparak zamanınızı doldurmalısınız.

Bunları yaptıkça, yavaş yavaş kendinizi daha iyi hissetmeye başlayacaksınız. Daha da önemlisi, dışarı çıkmanız ve yeni insanlarla tanışmanız sayesinde, ilginç biri, bir iş, seyahat ya da etkinlik fırsatı karşınıza çıkabilir…neler olacağını hiçbir zaman bilemezsiniz.

Kendinizi iyileştirin. Biriyle birlikteyken, daha önce severek yaptığınız şeyleri bırakmış olma ihtimaliniz var. Şimdi onları yeniden yapmaya başlama ve bu aktivitelerden aynı şekilde keyif alma vakti. Çoğu zaman, biriyle birlikteyken, kendimizi kaybederiz, ayrılıktan sonra yeniden kendimizi bulmamız akıllıca olacaktır. Öz saygımız bunun için bize teşekkür edecektir.

Durmamayı, ilerlemeye devam etmeyi tercih etmek, kendimizi mutsuzluğumuza hapsetmemek ya da olumsuz düşüncelerimiz üzerine kafa patlatmamak, bu büyük acıya karşı verdiğimiz savaşı kazanmamızda ve savaştan daha güçlü çıkmamızda bize yardımcı olacaktır. Her şey söylendikten ve yapıldıktan sonra o kişi yalnızca bir anı olacaktır, iyi ya da kötü, sonuçta sadece bir anı.

Kaynak: Aklınızı Keşfedin

Sonsuz Şifa Bireysel Seansları her derde çare buluyor.

Sunu1sdresdeKendi dönüşümünüzü kendiniz sağlayamıyorsanız

 Cavit Çağ’ın uyguladığı
SONSUZ ŞİFA Enerjisi BİREYSEL SEANSI alarak
Geçmişte yaşadığınız olayların
Fiziksel, Ruhsal, zihinsel ve duygusal alanlarınızda biriken toksinlerinden
Bilinçaltınızda oluşan çöp inanç, korku, öfke, acı ve nefretin üzerinizdeki olumsuz etkisiniden, kurtulup
Hayatınıza yeniden Sevinci, Neşeyi, Mutluluğu getirerek, Esnek düşünceler ile yaşam yolunuzu aydınlatarak
Kalıcı kalite ve sağlık getirebilir,
Aynı bedende yeniden sağlıklı olarak doğabilirsiniz.

Kendinize bu armağanı alın..

Siz buna LAYIKSINIZ

Tel: 0533 835 2473

(WHATS APP” tan da arayabilirsiniz)

Eğer 18:00-21:00 arası bu telefonu ararsanız,

Herhangi bir ARACI olmadan Cavit ÇAĞ‘la görüşebilirsiniz.

Sevinç, Neşe, Mutlulukla birlikte Sonsuz ŞİFA sizinle olsun.

Cavit Çağ çöp duygularınızı alarak yaşama aynı bedende yeniden doğmanızı sağlıyor iletişim 0533 835 2473

İçinde ne varsa mutlaka dışarıya yansır, içinde kalması mümkün değil. Ne kadar baskı yaparsan yap. Ne kadar yok sayarsan say. O sözlerinden gözlerinden ellerinden bedeninin her köşesinden mutlaka bir yol bulur dışarıya çıkar. Yaşamını etkiler olana direnç göstermek yerine olanı kabul edersen mutlaka çözüm üretebilirsin aksi halde acı çekmeye devam edersin.

* Cavit ÇAĞ