Akıllı İnsanlar Ruhsal Hastalığa Neden Daha Fazla Yatkındır?

Zeki insanlar, daha az zeki akranlarına kıyasla akıl hastalığı riskini iki katına çıkarırlar – ve daha çok kaygıyla ilgili fiziksel sıkıntılardan muzdaripler, yeni bir çalışma bulmuştur.

Pitzer Kolejindeki araştırmacılar, endişe, depresyon, otizm, DEHB ve diğer bozukluklar için IFC topluluğuna mensup 3,715 mensubunu incelediler. Katılımcıların tümü, 130’dan fazla IQ değerine sahipti ve 85-115 ortalamasından önemli ölçüde daha yüksekti.

Çalışma akıllı grubun yüzde 20’si genel nüfusun yüzde 10 oranla, anksiyete ve depresyon yaşadı saptandı.

Şaşırtıcı bir şekilde, katılımcılar ayrıca astıma, alerjilere ve zayıf bağışıklığa daha duyarlı görünüyorlardı.

Uzmanlar, çalışmanın zeka ve akıl hastalıkları arasındaki bağlantılara ve duygudurum bozuklukları ile fiziksel hastalıklar arasındaki bağlantılara eşi görülmemiş bir bakış açısı sunduğunu söylüyorlar.

Pitzer Kolejindeki araştırmacılar, ruhsal hastalık için 3.715’i çok zeki bir insanı taradılar. Ruhsal hastalık oranını iki katına çıkardılar ve astım ve alerjilerden daha yüksek risk aldılar.

Çalışmanın ortak yazarlarından Dr. Nicole Tetreault, akıllı kişiler arasındaki akıl hastalığının daha yüksek oranının, son derece zeki insanların çevresi ve sosyal ipuçlarından aşırı derecede haberdar olmalarına ve onları aşırı derecede hassas ve aşırı hissetmelerine neden olabileceğini söyledi. sosyal etkileşimler hakkında analitik.

O şöyle açıkladı: ‘Bir giyim etiketi veya doğal olmayan bir ses gibi küçük bir hakaret, daha sonra hiper vücut tepkisini harekete geçiren düşük seviyeli, kronik stres yanıtını tetikleyebilir.’

O şunları ekledi: ‘Bulgularımız önemlidir, çünkü bu bireylerin önemli bir kısmı, duygusal ve fiziksel aşırı uyarılmalarının bir sonucu olarak günlük olarak acı çekmektedir.

“Bilimsel topluluğun yüksek IQ’yu, bu düzensizliklerde oynayabilecek mekanizmaların içinde, ön ve merkez olarak ele alması önemlidir.”

Fiziksel sorunlar ise, araştırmacıların psikolojik hastalığın vücuttaki inflamasyonu şiddetlendirdiğini ilk kez değil. Bununla birlikte, bu ilişkinin en açık şekilde dağıtılmasıyla sonuçlanır.

Yazarlar, “Bizim bildiğimiz kadarıyla, hiçbir çalışma, değişkenlerin her biri arasındaki potansiyel psikosöroimmünolojik etkileşimi incelemedi” diye yazdı.

“Sorunu doğrudan ele almaya çalıştık,” Artan bilişsel kapasite (hiper beyin) ile yüksek psikolojik ve müteakip fizyolojik bağışıklık yanıtları (hiper vücut) arasında bir ilişki var mı? ”

Bunu yapmak için, ulusal ortalamayla karşılaştırıldığında yüksek zekalı olanlarda duygudurum ve anksiyete bozuklukları, DEHB, gıda ve çevre alerjileri, astım, otoimmün hastalık ve ASD sıklığını incelediler.

Onların kanıtları, yüksek entelektüel kapasite ile taranan tüm psikolojik ve fizyolojik koşullar arasında açık bir ilişki olduğunu ortaya koydu.

Sonuç olarak, hiper beyin aktivitesi olan kişilerin de hiper vücut aktivitesine sahip olduklarına inandıklarını söylediler.

http://bunlaribiliyormuydunuz.com/akilli-insanlar-ruhsal-hastaliga-neden-daha-fazla-yatkindir

Sonsuz Şifa Bireysel Seansları her derde çare buluyor.

Sunu1sdresdeKendi dönüşümünüzü kendiniz sağlayamıyorsanız

Cavit Çağ’ın uyguladığı
SONSUZ ŞİFA Enerjisi BİREYSEL SEANSI alarak
Geçmişte yaşadığınız olayların
Fiziksel, Ruhsal, zihinsel ve duygusal alanlarınızda biriken toksinlerinden
Bilinçaltınızda oluşan çöp inanç, korku, öfke, acı ve nefretin üzerinizdeki olumsuz etkisiniden, kurtulup
Hayatınıza yeniden Sevinci, Neşeyi, Mutluluğu getirerek, Esnek düşünceler ile yaşam yolunuzu aydınlatarak
Kalıcı kalite ve sağlık getirebilir,
Aynı bedende yeniden sağlıklı olarak doğabilirsiniz.

Kendinize bu armağanı alın..

Siz buna LAYIKSINIZ

Tel:  0533 835 2473

(WHATS APP” tan da arayabilirsiniz)

Eğer 18:00-21:00 arası bu telefonu ararsanız,

Herhangi bir ARACI olmadan Cavit ÇAĞ‘la görüşebilirsiniz.

Sevinç, Neşe, Mutlulukla birlikte Sons

Sonuz ŞİFA sizinle olsun.