Home » 03 - Düşünce Gücü » Aşağıdaki 7 Psikolojik Taktikle İsteklerinize Kolaylıkla Ulaşabilirsiniz
Aşağıdaki 7 Psikolojik Taktikle İsteklerinize Kolaylıkla Ulaşabilirsiniz

Aşağıdaki 7 Psikolojik Taktikle İsteklerinize Kolaylıkla Ulaşabilirsiniz

Aşağıdaki 7 Psikolojik Taktikle İsteklerinize Kolaylıkla UlaşabilirsinizAşağıdaki 7 Psikolojik Taktikle İsteklerinize Kolaylıkla Ulaşabilirsiniz
  1. Kalabalığı yarmak

Kalabalık bir insan grubu arasından karşıya geçmeye çalışıyorsanız, gövdenizi dik tutarak ulaşmaya çalıştığınız yere doğrudan gözlerinizi dikin ve ardından ilerlemeye başlayın. İnsanların önünüzden nasıl çekildiğini gördüğünüzde hayretler içinde kalacaksınız. Ancak bu esnada  gözünüzde güneş gözlüğü olmamalı ve telefon gibi başınızı eğmenizi gerektirecek nesnelerle oynamamalısınız.

 

  1. Karşınızdakini sakinleştirmek

Karşınızda size öfkelenmiş bir tanıdığınız varsa ve onu sakinleştirmek istiyorsanız sakinleştirici sözler eşliğinde o kişinin oldukça yakınına oturun. İnsanlar öfkelendikleri zaman kişisel alanlarının çoğaltarak öfkelerini pekiştirme eğilimdedirler. İşte bu nedenle öfkelenen insanların bir çoğunu bağırır vaziyette ayağa kalkarken ya da ellerini-kollarını normal dışı bir biçimde sallarken görürsünüz. Ancak öfkelenme eğiliminde olan kişiye yakın durduğunuzda kişi, size oldukça yakın mesafedeyken daha fazla ileri gitmek istemeyecek, bu kadar yakınınızda dururken kötü şeyler söylemekten rahatsızlık duyacaktır.

 

  1. Pazarlık

İndirim almak, pazarlık yapmak istiyorsanız, ilk başta satın almak istediğiniz ürünün değerinin çok altında bir istekte bulunun. Örneğin 10 lira ederi olan ürün için 5 lira teklif edin. Buradaki amaç ürünü yarı fiyatına satın almaya çalışmak değildir. Bu teklifin reddedileceği zaten açıktır. İkinci teklifinizde 6 lira teklif edin. Yine kabul görmeyecektir. Ancak üçüncü teklifinizde 7 lira verdiğinizde büyük ihtimalle ürünü 7 liraya alacaksınız.

Çünkü insan beyni pazarlık esnasında rakamlarla çalışır. Karşınızdaki kişi sizin 5 liradan 7 liraya çıkan teklifinizi sayısal olarak karlı gördüğünden ve potansiyel bir müşteriyi 3-4 kez reddetmek istemediğinden ürünü size indirimli olarak verecektir. Ancak direkt olarak 10 liralık ürünü 7 liraya almak isteseydiniz bunu büyük ihtimalle başaramayacaktınız.

 

  1. Doğru kulağa konuşmak

Sağ ve sol beyin ayrımından yola çıkarak bazı tespitlerde bulunan bazı davranış bilimcilere göre birinden bir şey istediğimizde onu hangi kulağa söylediğimizin büyük önemi var. Buna göre sağ kulak tarafından işitilen sesler, mantıksal düşünce yapımız tarafından değerlendirilirken, sol kulak tarafından işitilen sesler duygusal düzlemde değerlendiriliyor. Yani karşınızdaki kişiyle iş, para, kariyer gibi alanlarda konuşarak onu ikna etmeye çalışıyorsanız, sağ tarafında, kişisel iltifat, arkadaşlık ilişkileri ya da romantik konularda iletişim kurmak istiyorsanız sol tarafında olmalısınız.

 

  1. Heyecanlandırmak

Eğer bir karşı cinsi etkilemek istiyorsanız onu ilk buluşmanızda lunapark ya da benzeri eğlence parklarına götürün. Gondol, çarpışan araba gibi heyacan uyandıran eğlence aletlerine binin ve hep yakınında olarak yalnız bırakmayın. Bu durum karşınızdaki kişinin, yaşadığı heyecan ve eğlence öğelerini sizin simanız ile eşleştirmesine ve sizden hoşlanmasına sebep olacaktır. Aynı şekilde fiziksel heyacan uyandıran her türlü etkinlikte, etkilemek istediğiniz kişiye yakın olursanız, sizden hoşlanmasını sağlarsanız.

 

  1. İsmini sık sık kullanarak aynı fikirde olmak

Sizden hoşlanmasını ya da etkiniz altına girmesini istediğiniz biri varsa, grup konuşmaları esnasında sık sık o kişinin ismini geçirin ve onunla aynı fikirde olduğunuzu beyan eden söylemlerde bulunun. Ancak bunu yaparken, karşınızdaki kişinin fikrini sorgusuz sualsiz  kabul ediyormuş izlenimi vermemeye dikkat etmelisiniz. Çünkü kendi fikriniz yokmuş gibi gözükmeniz tam tersine karşınızdaki kişiyi sizden soğutacaktır. Yani kendi yürüttüğünüz fikrin karşınızdaki kişinin fikriyle ortak payede buluştuğu izlenimi vermelisiniz. Bu karşınızdaki kişinin sizden hoşlanmasını sağlayacağı gibi, zeki olduğunuzu da düşündürtecektir.

 

  1. Yemek paylaşmak

Bu psikolojik hile tamamıyla yiyeceğin kıt olduğu eski çağlarda, ilkel atalarımızın birbirine duyduğu güveni pekiştiren bir kıstas olmasına rağmen, bir psikolojik hile olarak hala işe yaramakta. Yapacağınız şey oldukça basit. Karşınızdaki kişiye kendi yiyeceğinizden teklif etmek. Ancak buradaki kıstas teklifin gerçekliğinin sorgulanmayacak kadar açık olmasıdır. Örneğin sandviçinizden teklif ederken “yer misin?” diye sormak yerine yiyeceğinizden bir kısmı direkt olarak bölerek karşınızdaki kişiye uzatmak, karşınızdaki kişi yiyeceğinizi kabul etmese bile onun bilinçaltına güvenilebilir biri olduğunuz bilgisini işleyecektir

Kaynak: Filoji

Aşağıdaki 7 Psikolojik Taktikle İsteklerinize Kolaylıkla Ulaşabilirsiniz

Aşağıdaki 7 Psikolojik Taktikle İsteklerinize Kolaylıkla Ulaşabilirsiniz

Sonsuz Şifa Bireysel Seansları her derde çare buluyor.

Sunu1sdresdeKendi dönüşümünüzü kendiniz sağlayamıyorsanız

Cavit Çağ’ın uyguladığı
SONSUZ ŞİFA Enerjisi BİREYSEL SEANSI alarak
Geçmişte yaşadığınız olayların
Fiziksel, Ruhsal, zihinsel ve duygusal alanlarınızda biriken toksinlerinden
Bilinçaltınızda oluşan çöp inanç, korku, öfke, acı ve nefretin üzerinizdeki olumsuz etkisiniden, kurtulup
Hayatınıza yeniden Sevinci, Neşeyi, Mutluluğu getirerek, Esnek düşünceler ile yaşam yolunuzu aydınlatarak
Kalıcı kalite ve sağlık getirebilir,
Aynı bedende yeniden sağlıklı olarak doğabilirsiniz.

Kendinize bu armağanı alın..

Siz buna LAYIKSINIZ

Tel: 0533 835 2473

Eğer 18:00-21:00 arası bu telefonu ararsanız,

Herhangi bir ARACI olmadan Cavit ÇAĞ‘la görüşebilirsiniz.

Sevinç, Neşe, Mutlulukla birlikte Sonsuz ŞİFA sizinle olsun.

Aşağıdaki 7 Psikolojik Taktikle İsteklerinize Kolaylıkla Ulaşabilirsiniz
Cavit Çağ çöp duygularınızı alarak yaşama aynı bedende yeniden doğmanızı sağlıyor iletişim 0533 835 2473

NEFRET etmek
bir tür
BİRLİKTELİKTİR
Seni kafese koyar
Sana işkence eder

AFFETMEK ise
bir tür
ÖZGÜRLÜKTÜR
Sana kanat takar
Seni uçurur.

* Cavit ÇAĞ

Aşağıdaki 7 Psikolojik Taktikle İsteklerinize Kolaylıkla Ulaşabilirsiniz

Related Posts Plugin for WordPress, Blogger...

Related Posts Plugin for WordPress, Blogger...

YORUMLAR

Tavsiye Edilir

KIZILDERİLİLERİN ŞEREF YASALARI

KIZILDERİLİLERİN ŞEREF YASALARI

1 – Dua etmek için güneşle birlikte kalk. Tek başına dua et, sık sık dua …