5 ELEMENT ŞİFASI NEDİR?

Beş element teorisi, insanın makrokosmosun (evrenin) mikro bir örneği olduğunu, makrokosmos içinde var olan her geçisin, mikrokosmos için de geçerli olması gerektiğini savunmaktadir.

Zihin/ruh/beden üçlemesinden oluşan insanın içinde, evrende bulunan her şeyin bir parçası bulunduğu var sayılır. Hatta, var olan her şeyin, bütünün küçük bir modeli olduğu kabul görmektedir. Bir çiçeğin çok sayıda polene sahip olduğu gibi, bir tek polen de içinde, pek çok sayida polene sahip olan bir çiçegi barındırmaktadır. Bir ağaç üstünde binlerce tohum içeren yüzlerce meyveye sahiptir ama, her tohumun içinde de binlerce tohuma sahip başka bir ağaç bulunmaktadır. Bu açıdan bakıldığında her ağaç, potansiyel bir orman, her çiçek bir limonluktur diyebiliriz.

Bu teoriye göre, gördügümüz biçimler, uzun yaşam yolu içinde bulunan, değişim dönüşüm istasyonlarda bekleşmekte olan varlıklardan başka bir şey değildir. Tohum toprağa girmeyi bekleyen bir bitkidir ilk gördüğümüzde. Daha sonra toprağa girer, biz onu artık görmeyiz ama, zamanı geldiğinde kirilip parçalanacak ve filiz verecek bir varlık olduğunu biliriz daima. Sonra beklediğimiz oluşur. Ayni tohum, gelişme istasyonunda, büyüyüp serpilmeyi bekleyen bir filizdir artık. Bir sonraki istasyon, kendini başkalarının seçimine sunma istasyonudur. O artık bir sebzedir ve sonunun ne olacağı, kendisiyle ilgilenen bir başka varlığın seçimine bağlıdır. Ya yeniden çekirdekleri toplanıp toprağa girecektir ya da bir insan veya hayvanın kanı içinde bir minerale, bir vitamine ya da daha başka bir şeye dönüşecektir. Bu böyle sürüp gider…

Teori, var olan her şeyin, başkalarını beslemek için var olduğunu savunur. Elbette, sırası geldiğinde, kendisi de başkaları tarafından beslenecektir. Bu anlamda baktığımızda, doğa içinde var olan varlıkların görevi, yaşam alıp vermektir diyebiliriz. Yaşam yalnızca madde değildir. Zihin, ruh, istek ve arzular, beklentiler/sunular, sorunlar/çözümler, kısaca var olan her sey bir arada yaşamı oluşturmaktadır.

Söz konusu olan bes element ten her biri ayri bir bekleme istasyonunu temsil eder. Çin Kozmolojisine göre, yasamin hareketi bir nehir üstünde devinip duran bir top gibidir. Ayni top, bazen bir rüzgarin etkisiyle hizli devinirken (yang), yumusak bir iklimde, salina salina gezinir (yin). Yin/yang devresi, karsit güçler arasindaki gidis gelisleri sembolize ederken, bes element teorisi, ayni güçlerin bes geçis sürecini temsil etmektedir. Bir anlamda, bes element teorisi, ,olaylarin baslama, ilerleme, gelisme, yorulma ve sona erme süreci ni temsil etmektedir. Yin/yang, aydinlik ve karanligi anlatirken, beş element varlıklarda bu iki devre arasında oluşagelen şekil, karakter ve renk ayrımlarini etkilemektedir.

Bes elementin birbirleri arasinda olusagelen etkilesimler, bedenimizi hem içten hem de distan etkilemektedir. Günün saatleri, ayin günleri, yilin mevsimleri hep bes elementten birinin digerlerine oranla daha baskin olmasindan etkilenmektedir. Ayrica her organ bir elementin etkisi altindadir.

Her insanin dogum yer ve zamani farklidir. Tipki Bati Astrolojisinde oldugu gibi, Çin Astrolojisinde de kisinin dogdugu zaman ve mekana göre var olan elementlerden biri digerlerine oranla daha baskin olacak ve o kisinin yasami içinde, deneyimlerini, alacagi kararlari, seçimlerini ve iliskilerini dogrudan etkileyecektir. Bununla birlikte, Çinliler, insanin dogumunu, rahme düsülen an olarak kabul ederler. Insanin rahme düstügü anin hatasiz bilinmesi çok zor oldugundan, ilgili kisinin elementini saptayabilmek için teoriyi ve elementlerin etkilerini çok iyi anlamak gerekmektedir.
——————–
Geleneksel Çin tıbbında , bize öğretildiğinin aksine

BEŞİNCİ bir mevsim vardır.

Bu öğretiye göre mevsimler asagıdaki gibi sıralanır.

İlkbahar : Ağaç
Yaz : Ateş
Yaz Sonu : Toprak
Sonbahar : Metal
Kış : Su
Bu beş mevsimin her biri de ayrı bir element ile ilişkilendirilir. Bildiğiniz her mevsim doga uzerinde farklı bir etki yaratırken , yazın sonlarına doğru doğada tatile girer.
——————–
Her elementin etkisi altında olan organlar ve fonksiyonları , fizik bedenimizde ortaya çıkabilecek olası sorunların hangi ana elementin bozulan dengesine bağlı olduğunu anlamamız için bu tablo bize bir sürü ip ucu verebilir…

Ağaç:
Gözler ve kaşlar
Tendon Bağları
Tırnaklar
Gözpınarları ve gözyaşı
Şakaklar
Penis
Klitoris

Ateş:
Dil
Dış Kulak
Atar ve Toplar Damarlar
Kan
Ter

Toprak:
Dudaklar
Ağız
Göz Kapakları
Kaslar
Tükürük
Lenfler

Metal:
Burun
Deri,cilt
Zarlar
Mukoza tabakaları
Mukoza Salgıları

Su:
Beyin
İlikler
Kemikler, Dizler, Bilekler
Omurilik
Kalçalar
Kulaklar,İç Kulaklar
Baş ve üreme organları tüyleri
Göz Bebekleri
Yumurtalıklar,testisler,anüs

* alıntıdır

Sonsuz Şifa Bireysel Seansları her derde çare buluyor.

Sunu1sdresde

Kendi dönüşümünüzü kendiniz sağlayamıyorsanız

Cavit Çağ’ın uyguladığı
SONSUZ ŞİFA Enerjisi BİREYSEL SEANSI alarak
Geçmişte yaşadığınız olayların
Fiziksel, Ruhsal, zihinsel ve duygusal alanlarınızda biriken toksinlerinden
Bilinçaltınızda oluşan çöp inanç, korku, öfke, acı ve nefretin üzerinizdeki olumsuz etkisiniden, kurtulup
Hayatınıza yeniden Sevinci, Neşeyi, Mutluluğu getirerek, Esnek düşünceler ile yaşam yolunuzu aydınlatarak
Kalıcı kalite ve sağlık getirebilir,
Aynı bedende yeniden sağlıklı olarak doğabilirsiniz.

Kendinize bu armağanı alın..

Siz buna LAYIKSINIZ

Tel: 0533 835 2473

Eğer 18:00-21:00 arası bu telefonu ararsanız,

Herhangi bir ARACI olmadan Cavit ÇAĞ‘la görüşebilirsiniz.

Sevinç, Neşe, Mutlulukla birlikte Sonsuz ŞİFA sizinle olsun.

Sonsuz Şifa uzmanı Cavit Çağ çöp duygularınızı alarak yaşama aynı bedende yeniden doğmanızı sağlıyor iletişim 0533 835 2473

Kararsızlık insanı;
Huzursuz ve Mutsuz eder.
Mideniz ağrır, dişleriniz dökülür vs.
Bir KARAR alıp uygulayın..
Hatalıysa öğrenmiş olup,
Tecrübe edinirsiniz…

Hatalardan dönmek,
Hastalığı iyileştirmekten daha

KOLAYDIR..

* Cavit ÇAĞ